•          Wszyscy wiemy, jak ciężkie są plecaki uczniów. Pomimo, iż istnieje możliwość pozostawienia
        w szkole podręczników i przyborów szkolnych, nie rozwiązuje to problemu dźwigania na plecach wielu kilogramów.

Dbając o prawidłowy rozwój i zdrowie przyszłych pokoleń postanowiliśmy
        i chcemy wykorzystać nowoczesne technologie, aby dostosować edukację uczniów do współczesnych wyzwań. Kontynuując realizację projektu „Lekki plecak” Gmina Miasto Płock przy współudziale finansowym PKN ORLEN włączyła uczniów klas IV - VII Szkoły Podstawowej nr 15 w Płocku do programu. Od lutego 2018 r. zadowoleni i uśmiechnięci uczniowie zastąpią drukowane podręczniki – tabletami z wgranymi e-bookami do przyrody, geografii, biologii, chemii, fizyki, matematyki, historii, języka polskiego. E- podręczniki to bogate środowisko uczenia się i nauczania: cyfrowa wersja podręcznika i dodatkowe zasoby edukacyjne. Korzystanie z tabletów ułatwi kształcenie umiejętności i budowanie wiedzy uczniów przez różnorodne formy aktywności i przekazu: ćwiczenia interaktywne, materiały multimedialne. Takie narzędzia bardzo wzbogacą, unowocześnią i uatrakcyjnią naukę w płockich szkołach.

W Szkole Podstawowej nr 15 w ramach programu 75 uczniów klas IV - VII na zajęciach szkolnych będzie korzystać z 42 tabletów i 2 mobilnych wózków ładujących. W domu nadal wykorzystywane będą tradycyjne podręczniki. Rozwiązanie to pozwoli znacznie odciążyć plecaki, których waga przekracza niejednokrotnie 10 % masy ciała dziecka.

Organizator: Urząd Miasta Płocka – Wydział Edukacji i Kultury, Szkoła Podstawowa nr 15 im. św. Franciszka z Asyżu w Płocku.

Sponsor: PKN ORLEN S.A.