Nowa galeria Zakończenie roku szkolnego została dodana do albumu fotograficznego
Aktualności
Zakończenie roku szkolnego
- 133
Pasowanie na czytelnika - klasa Ia i I b
Nowa galeria Pasowanie na czytelnika - klasa Ia i I b została dodana do albumu fotograficznego
90Dnia 23 czerwca 2025 roku odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej . Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z zasobów biblioteki oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników społeczności szkolnej. Pierwszoklasiści dowiedzieli się ,jak należy dbać o książki i czego nie wolno robić podczas czytania ,zapoznali się z regulaminem biblioteki oraz z zasobami bibliotecznymi.
Kolejnym etapem pasowania były występy młodych artystów .
Tematem przewodnim wystąpień były zwierzęta w twórczości polskich poetów. Uczniowie klasy Ib deklamowali wiersze J. Brzechwy pt. ,,Zwierzęta w Zoo’’ natomiast starsi koledzy i koleżanki z klasy VIII przygotowali scenki rodzajowe na podstawie wybranych wierszy. W repertuarze znalazł się wiersz Stanisława Jachowicza pt. ,,Chory kotek’’ oraz wiersz Juliana Tuwima pt. ,,Kotek’’.
Atrakcją był też żywy mały kotek pijący mleczko .
Na zakończenie wspólnego spotkania zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i upominki, a p.Dyrektor Radosław Siłkowski dokonał oficjalnego pasowania każdego pierwszoklasisty na czytelnika biblioteki szkolnej.
Wycieczka do Mandorii
Nowa galeria Wycieczka do Mandorii została dodana do albumu fotograficznego
26W dniu 12 czerwca 2025 roku uczniowie klasy IIa i IIb byli na szkolnej wycieczce w Mandorii Mieście Przygód. Mandoria jest to rodzinny,całoroczny park rozrywki pod dachem,mieszczący się w Rzgowie koło Łodzi. Uczniowie naszej szkoły świetnie się bawili i skorzystali w pełni z wielu atrakcji Mandorii. Jedną z największych atrakcji był Merkant - najdłuższy w Polsce roller-coaster. Korzystały również z jazdy dwupoziomową karuzelą wenecką oraz tradycyjną łańcuchową. Pływały Galeonem - olbrzymim okrętem wirującym nad portem. Dzieci wróciły do Płocka bardzo zadowolone i szczęśliwe.
Klasa III - wycieczka do Łęczycy
Nowa galeria Klasa III - wycieczka do Łęczycy została dodana do albumu fotograficznego
101
Rozdanie nagród i dyplomów za udział w konkursach
Nowa galeria Rozdanie nagród i dyplomów za udział w konkursach została dodana do albumu fotograficznego
49
Wycieczka "JuraPark"
Nowa galeria Wycieczka "JuraPark" została dodana do albumu fotograficznego
107W dniu 09.06.25 uczniowie klasy I A i I B wybrały się na wycieczkę do JuraParku w Solcu Kujawskim. Celem wycieczki było poznanie prehistorycznego świata dinozaurów, dostrzeganie zmienności gatunków, doznanie wrażeń sensorycznych, spędzenie wolnego czasu, kontakty społeczno-emocjonalne, pokonywanie własnych słabości, ograniczeń, swoboda ruchu, aktywności poprzez zabawę oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Pierwszoklasiści wraz z przewodnikiem odbyli spacer wśród prehistorycznych stworzeń po ścieżce edukacyjno-dydaktycznej z przewodnikiem, przedstawiającej poszczególne okresy ery dinozaurów. Pośród doskonale zrekonstruowanych modeli dinozaurów dzieci zapoznały się z różnorodnością tego zaginionego już świata. Kolejnym punktem wycieczki był seans filmowy w Kinie Emocji- Cinema 5D, gdzie dzieci odkrywały podwodny nieznany nam świat. Wizyta w Muzeum Skamieniałości pozwoliła podziwiać bogatą kolekcję skamieniałości z następujących po sobie okresów w dziejach Ziemi. Kolejnym punktem wycieczki były warsztaty – Fortece „Historia w Twoich rękach” podczas których składali model zamku i malowali go farbami. Następnie oglądaliśmy architekturę „Polska w miniaturze” – to 21 miniatur zabytkowych budowli, które zostały wykonane z niezwykłą starannością i dbałością o szczegóły. Po posiłku pełni sił ruszyliśmy na „plac boju” – plac zabaw, trampoliny, zjeżdżalnie, karuzele, wesołe miasteczko, tory przeszkód, poszukiwanie szkieletu dinozaura, itp.) Na koniec uczniowie udali się do sklepiku po różnego rodzaju pamiątki.
Był to bardzo fajny, udany i pełen pozytywnych emocji dzień.
Płock na SZÓSTKĘ
Nowa galeria Płock na SZÓSTKĘ została dodana do albumu fotograficznego
83 czerwca odbyły się trzecie zajęcia w ramach projektu Płock na SZÓSTKĘ - Z nich Płock jest dumny. Spotkanie było poświęcone znanym mieszkańcom Płocka, dzięki którym nasze miasto rozwinęło się i zaistniało na arenie Polski i świata. Zajęcia polegały na przedstawieniu uczniom osiągnięć m.in Druha Wacława Milke, Stefana i Franciszki Themersonów, Władysława Broniewskiego, Miry Zimińskiej- Sygietyńskiej, Tadeusza Mazowieckiego. Dzieci w towarzystwie pani przewodnik turystycznej podążały ulicami Starego Miasta w Płocku, odkrywając miejsca związane z tymi postaciami oraz historię ich życia i osiągnięć.
Mogły zapoznać się z ekspozycją Muzeum Mazowieckiego w Płocku „Z Płocka i do Płocka. Galeria Płocczan XX wieku. Galeria Themersonów.
Największą atrakcją okazała się wizyta w Ratuszu, który w tym roku obchodzi 200- lecie. To właśnie tam wiceprezydent Płocka Łukasz Jankowski opowiadał dzieciom o pracy radnych miejskich oraz wręczył każdemu z nich ŚWIADECTWO PŁOCK NA SZÓSTKĘ za aktywne uczestnictwo, wspaniałą postawę uczniowską i zaangażowanie w projekt.
Cały projekt został przypieczętowany pyszną pizzą i kebabem w Pizza Killer.
Piknik Rodzinny
Nowa galeria Piknik Rodzinny została dodana do albumu fotograficznego
128Dnia 30 maja 2025 roku nasza szkoła zorganizowała Piknik Rodzinny.
Najpierw uczniowie pod opieką wychowawców wybrali się na krótki spacer wykonując po drodze zadania przygotowane przez starsze uczennice.
Na miejscu dla dzieci przygotowanych było mnóstwo atrakcji. Odbył się turniej piłki nożnej, były zabawy przygotowane przez nauczycieli. Dzieci mogły skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni, przejechać się na kucykach, wykazać się plastycznie przy specjalnie przygotowanych stoiskach.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się fotobudka, gdzie można było sobie zrobić pamiątkowe, kolorowe zdjęcie z przyjaciółmi.
Wielką frajdę sprawili dzieciom strażacy, którzy udostępnili węże strażackie z wodą.
Panie kucharki przygotowały smaczny poczęstunek i napoje. Była grochówka, racuchy i kiełbaski z grilla. Można też było zjeść watę cukrową, popcorn i napić się wody z sokiem z saturatora, który przygotowały Wodociągi Płockie.
Na koniec imprezy wszyscy zawodnicy biorący udział w turnieju piłki nożnej zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami.
Cały piknik był udany i do końca każdy świetnie się bawił.
Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację imprezy!
Zielona Szkoła - Duszniki Zdrój
Nowa galeria Zielona Szkoła - Duszniki Zdrój została dodana do albumu fotograficznego
54019 maja klasy IIA, IIB, V oraz VIII wyjechały na Zieloną Szkołę do Dusznik Zdroju.
Pierwszego dnia wybraliśmy się na wycieczkę do urokliwej stolicy Czech – Pragi. Dzień upłynął nam pod znakiem zwiedzania i zachwytu architekturą miasta.
Niezwykłą przygodą okazało się zwiedzanie rezerwatu Błędne Skały. To skalny labirynt, pełen głębokich szczelin, korytarzy i fantazyjnych form skalnych, który zachwyca zarówno dzieci jak i dorosłych.
Zielona szkoła w Dusznikach Zdrój to jednak nie tylko piesze wędrówki ale także ciekawe warsztaty. Zwiedzając Muzeum Papiernictwa przenieśliśmy się w czasie, poznaliśmy historię papieru i jego produkcję uczestnicząc w procesie czerpania papieru. Własnoręcznie zrobioną kartkę mogliśmy zabrać na pamiątkę.
W wieczór przed odjazdem tradycyjnie odbył się „chrzest” dzieci, które na Zieloną Szkołę przyjechały pierwszy raz. Było naprawdę wesoło.
W drodze powrotnej do szkoły odwiedziliśmy Kopalnię Złota w Złotym Stoku. Zobaczyliśmy tam eksponaty map i planów kopalni z dawnych lat, narzędzia górnicze i hutnicze. Bardzo podobał nam się podziemny wodospad. Na koniec pojechaliśmy w wagonikach górniczą kolejką.
W drodze powrotnej skręciliśmy jeszcze do naszej ulubionej restauracji na posiłek i zmęczeni ale naprawdę szczęśliwy wróciliśmy do Płocka, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice.
Płock na SZÓSTKĘ
Nowa galeria Płock na SZÓSTKĘ została dodana do albumu fotograficznego
76 maja odbyły się drugie zajęcia w ramach projektu Płock na SZÓSTKĘ, których celem było spotkanie na wystawie muzealnej pokazującej bogactwo i różnorodność wszystkich regionów Mazowsza w Muzeum Mazowieckim - Oddział Etnograficzny.
Zabytkowy Spichlerz w Płocku pochodzi z przełomu XVIII i XIX wieku od lat jest miejscem ekspozycji wielu zbiorów. W zasobach muzeum znajduje się 9500 muzealiów z całego Mazowsza.
Nasi uczniowie przenieśli sie do klimatycznego wnętrza starego spichlerza. Odkrywali autentyczne zabytki kultury ludowej: wycinanki, naczynia, rzeźby, stroje, meble, pisanki, narzędzie, pająki a nawet prawdziwą łódź rybacką. Dowiedzieli się również czym wyróżnia się Stare Mazowsze pod względem etnograficznym.
Wizyta w Spichlerzu pod hasłem: Kultura Mazowsza w ludowej wizji świata szybko minęła a uczniowie klasy 4 nie mogą doczekać się kolejnych zajęć z PLOT.
Piknik Europejski
Nowa galeria Piknik Europejski została dodana do albumu fotograficznego
14
Święto Konstytucji 3 Maja
Nowa galeria Święto Konstytucji 3 Maja została dodana do albumu fotograficznego
37
Płock na SZÓSTKĘ
Nowa galeria Płock na SZÓSTKĘ została dodana do albumu fotograficznego
Kolejny już raz nasza szkoła dostała zaproszenie do udziału w projekcie: Płock na SZÓSTKĘ, skierowanym do uczniów klas czwartych płockich szkół podstawowych. Projekt realizowany jest przez Płocką Lokalną Organizację Turystyczną od kwietnia do czerwca 2025 roku. Polega na organizacji szeregu niekonwencjonalnych zajęć z edukacji kulturalnej i historycznej miasta, mających na celu przybliżenie historii, kultury i sztuki oraz współczesności naszego miasta dzieciom.
W ramach projektu 24 kwietnia odbyły się pierwsze zajęcia, których celem było upowszechnianie kultury średniowiecznej wśród najmłodszych mieszkańców Płocka. Wybraliśmy się Szlakiem średniowiecznej historii Płocka. Zajęcia polegały na spacerze z przewodnikiem turystycznym, który oprowadził naszych czwartoklasistów po miejscach związanych ze średniowieczną historią miasta.
Nasz spacer rozpoczął się od wysłuchania na Starym Rynku hejnału, który odgrywany jest na żywo, dwa razy dziennie (o godz. 12 i 18) tak dzieje się od 1998 r. tj. od uroczystego otwarcia Starego Rynku po przebudowie ratusza i placu, przez wybranego w drodze konkursu Hejnalistę Miejskiego, który jest ubrany w paradny mundur strażników miejskich.
Dodatkową atrakcją po odegraniu hejnału o godz. 12 była prezentacja sceny pasowania Bolesława III Krzywoustego na rycerza przez jego ojca – Władysława Hermana. Scena ta z udziałem 15-letniego wówczas Bolka faktycznie miała miejsce w Płocku, na dziedzińcu zamku książęcego, w 1100 r. Obaj książęta – władcy Polski, pochowani są w Katedrze Płockiej.
Uczniowie odwiedzili Muzeum Diecezjalne w Płocku oraz Płocką Bazylikę Katedralną. Gdzie mogli podziwiać zgromadzone w Skarbcu Diecezjalnym zabytki, między innymi hermę św. Zygmunta i kielich księcia Konrada Mazowieckiego. Dzieci widziały i przeczytały zapisy zawarte w Biblii Płockiej, poznały również jej historię. Księga ta została spisana na pergaminie i oprawiona w okładki z desek dębowych obciągniętych białą skórą o wymiarach54,5 x 36,0 cm oraz grubości 10 cm (w części grzbietowej) i 15 cm w otwarciu. Na okładce nie ma dekoracji ani okuć. Zawiera 270 kart. Obecna oprawa została wykonana prawdopodobnie w 1457r. Łaciński tekst Biblii Płockiej jest wersją Wulgaty.
W budynku dawnego opactwa podziwiali wystawy: „Chrystus w sztuce” (na tej wystawie były „Piety z Drobina”, dwie rzeźby gotyckie z XV wieku czy „Chrystus z Długosiodła” z XVIw.), „Madonny w poezji polskiej”, „U źródeł kultu Bożego Miłosierdzia” (pamiątki związane ze św. Faustyną).
Najwięcej emocji wzbudziła wystawa w sali misyjnej "Na misyjnym szlaku", która prezentuje pamiątki z wypraw misyjnych kapłanów diecezji płockiej, w tym także do Peru.
W Bazylice Katedralnej obejrzały i poznały historię Kaplicy Królewskiej.
Dwugodzinny spacer Szlakiem średniowiecznej historii Płocka szybko minął a uczniowie klasy 4 nie mogą doczekać się kolejnych zajęć z PLOT.
Zdrowe, wiosenne kanapki - kl. I b
Nowa galeria Zdrowe, wiosenne kanapki - kl. I b została dodana do albumu fotograficznego
28W naszej szkole kształtujemy zdrowe nawyki żywieniowe i w związku z tym 15.04 pierwszoklasiści z I B podjęli wyzwanie pod hasłem „Robimy pyszne, zdrowe kanapki”. Utrwalili wcześniej zdobytą wiedzę n/t zdrowego odżywiania, korzyści wynikające ze spożywania drugiego śniadania oraz zbilansowanej diety bogatej w produkty zbożowe, owoce i warzywa. Uczniowie z przyniesionych przez siebie produktów: chleb, masło, wędlina, jajka, sery, dżem, sałata, ogórek, pomidor, słonecznik, bazylia własnoręcznie stworzyli piękne, zdrowe i kolorowe kanapki. Wykazali się ogromną samodzielnością, bogatą wyobraźnią, dużą kreatywnością. Kanapki były bardzo kolorowe, zdrowe i smaczne co świadczyło o uśmiechniętych buziach oraz dużym apetycie dzieci.
Głównym celem zajęć było poznanie kolejności działań przygotowania kanapki, kształcenie i utrwalanie nawyków odpowiedniego odżywiania, rozwijanie kreatywności i doskonalenie samodzielności oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków. Wzmacnianie więzi i kontaktów społecznych oraz umiejętność pracy w zespole.
Wycieczka do Łodzi kl. VII I VIII
Nowa galeria Wycieczka do Łodzi kl. VII I VIII została dodana do albumu fotograficznego
11Dnia 15.04 uczniowie klasy 7 i 8 byli na wycieczce w Łodzi. Najpierw odwiedzili Park Trampolin, później zwiedzali ZOO, gdzie szczególną uwagę zwróciło Orientarium i liczne gatunki ryb. Pobyt dostarczył uczniom niezapomnianych wrażeń.
Wiosenny tydzień
Nowa galeria Wiosenny tydzień została dodana do albumu fotograficznego
107Miniony tydzień był w naszej szkole tygodniem przygotowania się do przyjścia Wiosny. Samorząd Uczniowski wyznaczył zadania na każdy dzień.
Już w poniedziałek dzieci z klas 1-3 miały za zadanie rozwiązać wiosenny quiz, który nie sprawił im większych trudności.
Wtorek to dzień, który minął pod hasłem „Załóż dres, dres spoko jest”. Wyglądaliśmy sportowo i kolorowo.
Środa była „Dniem bez koloru”. Wszyscy ubrani tylko w białe i czarne ubrania. To sprawiło, że poczuliśmy się trochę jak w starym kinie.
Czwartek to „Dzień na Opak”. Ten dzień był niezwykle wesoły, ponieważ większość z nas wyglądała jakby się bardzo spieszyła albo zaspała do szkoły i założyła swoje ubrania na lewą stronę.
Piątek „Pierwszy Dzień Wiosny”. Był to dzień koloru zielonego. Nasz szkolny korytarz udekorowany był w zielone balony, a uczniowie i nauczyciele ubrani na zielono. W ten sposób pokazaliśmy swoją radość z okazji przyjścia wiosny. Samorząd Uczniowski przeprowadził wiosenny wywiad na szkolnym korytarzu.
Klasy I - III pożegnały zimę i powitały upragnioną wiosnę zgodnie z tradycją. Marzanny na boisku szkolnym zostały spalone.
21 marca to również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Integrując się z nimi i wyrażając swoją empatię oraz tolerancję założyliśmy różne, kolorowe skarpetki.
Podsumowując, ten tydzień w szkole był niezwykle barwny i pełen pozytywnej energii. Widać było, że wszyscy czekali na nadejście wiosny i chcieli ją powitać w odpowiedni sposób. Teraz już wiemy, że wiosna jest coraz bliżej i nie możemy się doczekać, aż zagości na dobre!
Mamy nadzieję, że wiosna będzie trwała u nas długo, dając nam dużo powodów do uśmiechu i radości.
Dzień Kobiet I b
Nowa galeria Dzień Kobiet I b została dodana do albumu fotograficznego
9Dnia 7 marca - w klasie I B był pełen emocji i uroczyście obchodzony, chłopcy zachowali się jak prawdziwi dżentelmeni. Swoje koleżanki z klasy obdarowali zrobionymi z kolorowego papieru tulipanami, wręczyli drobne upominki zakupione przez Rodziców oraz tradycyjnie złożyli życzenia i zaśpiewali sto lat. Chłopcy zadbali o to, aby ich koleżanki z klasy poczuły się wyjątkowo!
Klasowy Dzień Kobiet w klasie trzeciej
Nowa galeria Klasowy Dzień Kobiet w klasie trzeciej została dodana do albumu fotograficznego
147 marca – od rana w klasie trzeciej duże emocje. Już dziś obchodzimy klasowy Dzień Kobiet. Na początek spotkanie w klasie, upominki wraz z życzeniami od chłopców dla dziewczynek i Pań. Potem wyjazd do Płocka do sali gier i zabaw ,, Fikołki”. A tam wiele atrakcji: zabawy na przyrządach, przygotowanie i konsumpcja pizzy, labirynt laserowy. Trzy godziny minęły bardzo szybko. Wszyscy byli bardzo zadowoleni.
Dzień Koszulki Piłkarskiej
Nowa galeria Dzień Koszulki Piłkarskiej została dodana do albumu fotograficznego
56Dnia 6 marca 2025 roku w naszej szkole odbył się Dzień Koszulki Piłkarskiej, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie i nauczyciele mieli okazję wyrazić swoją pasję do piłki nożnej lub innego sportu, ubierając się w ulubione koszulki klubowe
Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. W klasach można było zobaczyć kolorowe koszulki reprezentujących różne drużyny – zarówno te lokalne, jak i międzynarodowe. Uczniowie z entuzjazmem dzielili się swoimi sportowymi historiami oraz kibicowali swoim ulubionym zespołom.
Dzień Koszulki Piłkarskiej nie tylko zintegrował społeczność szkolną, ale także przypomniał o znaczeniu aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę i zachęca do dalszego angażowania się w takie inicjatywy.
Wyjście z klasą VIII do Feniksa
Nowa galeria Wyjście z klasą VIII do Feniksa została dodana do albumu fotograficznego
15W dniu 24 lutego 2025 roku uczniowie klasy VIII odwiedzili I LO CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Płocku. Instruktorzy z Feniksa przeprowadzili z uczniami szkolenie z zakresu Edukacji dla Bezpieczeństwa. W czasie szkolenia uczniowie zapoznali się z zasadami bezpiecznego posługiwania się bronią strzelecką oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali certyfikat udziału w szkoleniu.
Spotkanie z rezolutną „Pchłą Szachrajką w Teatrze Dramatycznym”
Nowa galeria Spotkanie z rezolutną „Pchłą Szachrajką w Teatrze Dramatycznym” została dodana do albumu fotograficznego
4Dnia 21.02.25 klasy I a i b były ma spektaklu w płockim teatrze, który powstał na podstawie przezabawnej, wierszowanej historyjki mistrza Jana Brzechwy o sprytnej pchełce, która wiecznie wszystkim robiła psikusy. Wyjadała krem z rurek w cukierni, uczyła pewną panią języka pcheł zamiast angielskiego, itp.
Spektakl był pełen humoru, kolorowych strojów i zaskakujących sytuacji. Śliczna, drobna, elegancka, rezolutna i w sukieneczce z parasolką mała pchełka -Szachrajka stale miała głowę pełną pomysłów. Uczniom bardzo podobało się przedstawienie, z wielkim zaciekawieniem podziwiały grę aktorów, ale najbardziej podobały im się sztuczki magiczne, pojawiające się w trakcie spektaklu m. in. latająca piłka przypominająca kulę ziemską, bańki mydlane.
Wyjazd do kina na film pt ,,Akademia pana Kleksa”
Nowa galeria Wyjazd do kina na film pt ,,Akademia pana Kleksa” została dodana do albumu fotograficznego
4Dnia 19.02.25 stycznia klasy I b, II a i b pojechały do kina na projekcję filmu ,,Akademia pana Kleksa.
Wycieczka miała na celu kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych, oraz bezpiecznego zachowania w środkach transportu. Była to również doskonała okazja do integracji uczniów i wzmocnienia więzi koleżeńskich.
Gdy wszyscy zajęliśmy swoje miejsca w sali kinowej, zaczęła się magia. "Akademia pana Kleksa" przeniosła nas w niezwykły świat fantazji i baśniowej przygody. Film opowiadał o przygodach Ady Niezgódki i jej kolegach z akademii. Szczególnie poruszył nas wątek Alberta, który zgubił się w bajce o dziewczynce z zapałkami i zginął w lodowatej wodzie jeziora. W filmie nie zabrakło też scen humorystycznych. W trakcie seansu byliśmy pełni zachwytu. Efekty specjalne, kolorowa scenografia i urokliwa muzyka tworzyły niezapomnianą atmosferę.
Wycieczka do kina była nie tylko doskonałą rozrywką, ale także inspirującym doświadczeniem. Dzięki temu filmowi, przekonaliśmy się, że czasami warto oderwać się od rzeczywistości, zanurzyć się w magiczny świat wyobraźni oraz uwierzyć we własne umiejętności.
Turniej siatkówki i Bal Karnawałowy w naszej szkole
Nowa galeria Turniej siatkówki i Bal Karnawałowy w naszej szkole została dodana do albumu fotograficznego
88Tuż przed feriami w środę 29 stycznia na naszej sali gimnastycznej odbył się wyjątkowy turniej siatkówki, w którym zmierzyły się drużyny nauczycieli i uczniów. Atmosfera była pełna energii, zdrowej rywalizacji i dobrej zabawy. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem i sportowym duchem.
Dziękujemy wszystkim za wspólne emocje i kibicowanie!
Zaraz następnego dnia tradycyjnie w szkole odbył się bal karnawałowy. Sala gimnastyczna przystrojona w karnawałową ściankę i kolorowe balony zamieniła się w salę balową.
Tego dnia dzieci przyszły przebrane w stroje karnawałowe, które były bardzo kolorowe i starannie przygotowane, z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów. Bal razem z wychowawczyniami prowadzili animatorzy ,,Impuls”. Przygotowano wiele różnych atrakcji. Były tańce synchroniczne, taneczne pociągi różne konkursy sprawnościowe i wiele radosnej zabawy do której włączyły się wszystkie klasy nawet te najstarsze. Był to dzień pełen radości, emocji, śmiechu i wesołej zabawy.
Z pewnością, że ten bal na długo pozostanie w pamięci dzieci, ponieważ mogły przez chwilę być ulubioną postacią z bajki czy filmu i beztrosko bawić się na Szkolnym Balu Karnawałowym.
Szkolenie "Jak zachować się podczas kontaktu z niebezpiecznym psem?”
Nowa galeria Szkolenie "Jak zachować się podczas kontaktu z niebezpiecznym psem?” została dodana do albumu fotograficznego
22Dnia 28 stycznia 2025 roku w szkole odbyło się szkolenie przeprowadzone przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Płocku P. Magdalenę Kamińską i P. Pawła Pikałę oraz naszego dzielnicowego Krzysztofa Kruka. Najwięcej emocji wzbudził jednak gość specjalny – pies Kros. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat szkolenia, które musiał odbyć, żeby móc pracować w policji przy wykrywaniu materiałów pirotechnicznych. Podczas spotkania omówiono zachowanie się człowieka podczas kontaktu z niebezpiecznym psem, najczęstsze powody ataku czworonoga oraz mowę ciała psa. Zaprezentowane zostały również postawy jakie powinno się przybierać, gdy spodziewamy się ataku psa. Uczniowie przećwiczyli pozycję „żółwia”, która jest najlepszym sposobem obrony, gdy nie ma możliwości uniknięcia ataku. W trakcie spotkania poruszono również temat bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych oraz zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.
Zajęcia z ratownikiem medycznym - kl. I a i I b
Nowa galeria Zajęcia z ratownikiem medycznym - kl. I a i I b została dodana do albumu fotograficznego
32„ZAJĘCIA Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM”- kl 1A, 1B
Dnia 23.01.25r zostały przeprowadzone zajęcia z udzielania pierwszej pomocy medycznej, w których brali uczniowie klas pierwszych. Zajęcia prowadzili wykwalifikowani ratownicy medycznymi. Celem zajęć było zapoznanie uczniów z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, wykształcenie poczucia odpowiedzialności za siebie i innych, uwrażliwienie na krzywdę drugiego człowieka, a przede wszystkim zaszczepienie idei niesienia bezinteresownej pomocy. Edukacja od najmłodszych lat oswaja ze świadomością konieczności niesienia pomocy poszkodowanym, uczy odpowiedniego zachowania się w obliczu wypadku, zasłabnięcia. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą, znajomością numerów alarmowych do służb mundurowych oraz ciekawością zdobywania wiedzy.
Podczas zajęć omówiono:
- bezpieczeństwo osoby udzielającej pomoc i poszkodowanego
- sprawdzenie przytomności osoby poszkodowanej ( uczniowie ćwiczyli na fantomach, w jaki sposób sprawdzić czy osoba jest przytomna )
- utrwalali numery telefonów ratunkowych oraz zapoznali się z całą procedurą zgłaszania wypadku
- uczyli się rozpoznawania oddechu trzema zmysłami (słuch, wzrok, dotyk)
- wykorzystując manekina uczyli się jak pomóc rannemu, który nie oddycha, ćwiczyli oddechy ratownicze i uciskania klatki piersiowej.
Na koniec zajęć uczniowie mieli możliwość zobaczenia karetki pogotowia od wewnątrz, zapoznać się z jej wyposażeniem, wysłuchać charakterystycznych sygnałów dźwiękowych.
Dzień Babci i Dziadka
Nowa galeria Dzień Babci i Dziadka została dodana do albumu fotograficznego
119Dnia 21 stycznia 2025 r. z okazji „Dnia Babci i Dziadka” gościliśmy w naszej szkole kochane Babcie oraz drogich Dziadków uczniów klas młodszych. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. Dlatego też w tym szczególnym dniu uczniowie z klas I-III przygotowały dla nich różne niespodzianki, a goście przybyli bardzo licznie. Poszczególne klasy zaprezentowały przygotowane wraz z wychowawczyniami części artystyczne. Klasy I i II zaprezentowały taniec „Kukuruku”, „Hip-hop” i „Hiszpańskie flamenco” oraz recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki. Uczniowie klasy III grali utwory na instrumentach muzycznych oraz wykonali piękny taniec z kapeluszami. Babcie i Dziadkowie z dumą obserwowali swoje wnuczęta, które bardzo dużo serca włożyły w to, aby jak najlepiej wyrazić do Nich miłość i szacunek. Na zakończenie były gorące życzenia i własnoręcznie wykonane upominki dla zgromadzonych gości. Był to dzień bardzo uroczysty, a zarazem przepełniony radością i miłością wnucząt do Dziadków.
Jasełka bożonarodzeniowe
Nowa galeria Jasełka bożonarodzeniowe została dodana do albumu fotograficznego
81
W oczekiwaniu na święta - I B
Nowa galeria W oczekiwaniu na święta - I B została dodana do albumu fotograficznego
64Przygotowania do Świąt w klasie I B ruszyły pełną parą. Uczniowie omawiali zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe, formułowali i ozdabiali pierniczki, wykonywali prace plastyczne –bombki, mikołaje, choinki oraz ubierali własnoręcznie wykonanymi ozdobami choinkę w klasie. Na koniec przygotowań usiedliśmy do wigilii klasowej, składaliśmy życzenia, śpiewaliśmy kolędy i pastorałki czekając na Magiczne Święta.
Dzień świątecznego sweterka
Nowa galeria Dzień świątecznego sweterka została dodana do albumu fotograficznego
40Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów i nauczycieli do zabawy związanej ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. 12 grudnia 2024 r. w naszej szkole po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Świątecznego Swetra. Jest on wzorowany na tradycji fińskiej szkoły, w której taki dzień ma budować dobre relacje międzyludzkie, tworzyć atmosferę świąt i zabawy.Do zabawy włączyli się nie tylko uczniowie, ale również nauczyciele. Tego dnia na szkolnych korytarzach mogliśmy podziwiać kolorowe sweterki z wesołym motywem bożonarodzeniowym lub zimowym. Każdemu udzieliła się świąteczna atmosfera pełna radości i dobrego humoru.Członkowie Samorządu Szkolnego zachęcali wszystkich do wspólnych zdjęć.
Wycieczka – kl. I A i B „Fabryka pomysłów, Zamek Książąt Mazowieckich” w Ciechanowie
Nowa galeria Wycieczka – kl. I A i B „Fabryka pomysłów, Zamek Książąt Mazowieckich” w Ciechanowie została dodana do albumu fotograficznego
54Dnia 11.12.24 klasy pierwsze wyruszyły na swoją pierwszą szkolną wycieczkę. W fabryce pomysłów zapoznały się z powstawaniem bombek, po czym każde dziecko własnoręcznie samo malowało i ozdabiało swoją bombkę. Następnie udały się na plac zjeżdżalni, piłek i labiryntów. Kolejnym etapem wycieczki były zajęcia dydaktyczne w Zamku Książąt Mazowieckich, gdzie razem z przewodnikiem pokonywały strome, wysokie schody i poznawały sekrety komnat, lochów i podziemi. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domu.
Archiwum Aktualności