• Opłaty za obiady

•                                                         REGULAMIN STOŁÓWKI

1. Stołówka jest miejscem spożywania posiłków przygotowanych przez kuchnię szkolną dla uczniów, nauczycieli i pracowników.

2.Obiady wydawane są dla:

- uczniów wnoszących opłaty indywidualne

- dla dzieci, których dożywianie finansuje MOPS

- dla pracowników szkoły, którzy opłacili posiłek

3.Posiłki wydawane są w godzinach od 11.30  - 11.45

4 .W przypadku planowanej rezygnacji z posiłków należy zgłosić ten fakt  osobiście  lub telefonicznie tel.  24 264 13 09   nie później niż w pierwszym dniu nieobecności do godz. 8.00. Mimo nieobecności na posiłkach, bez wcześniejszego zgłoszenia, odpłatność za posiłki będzie pobierana.

5.Podczas wydawania obiadów w stołówce mogą przebywać wyłącznie osoby spożywające posiłek.

6.Przed okienkiem, w którym wydaje się obiady, obowiązuje kolejka w jednym szeregu.

7.Podczas spożywania obiadu nie należy prowadzić głośnych rozmów, biegać po sali lub prezentować innych niestosownych zachowań.

8.W stołówce wywieszony jest jadłospis na dany tydzień.

9.Posiłki przygotowywane są zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia.

10.Wszyscy korzystający ze stołówki szkolnej powinni dbać o ład i porządek.

12.Niezwłocznie po posiłku należy ustąpić miejsca innym, po czym samodzielnie odnieść brudne naczynia do okienka.

13.Należy przestrzegać poleceń wydawanych przez osoby dyżurujące.

SUBSTANCJE LUB PRODUKTY POWODUJĄCE ALERGIE LUB REAKCJE NIETOLERANCJI

1. Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe
          1. Skorupiaki i produkty pochodne;
          2. Jaja i produkty pochodne;
          3. Ryby i produkty pochodne,
          1. Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne;
          2. Soja i produkty pochodne, z wyjątkiem:
          1.  Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą),
          1. Orzechy, tj. migdały,   orzechy laskowe ,  orzechy włoskie , orzechy nerkowca , orzeszki pekan, orzechy brazylijskie,   pistacje/orzechy pistacjowe, orzechy makadamia , a także produkty pochodne z wyjątkiem orzechów wykorzystywanych do produkcji destylatów alkoholowych, w tym alkoholu etylowego pochodzenia rolniczego;
          2. Seler i produkty pochodne;
          3. Gorczyca i produkty pochodne;
          4. Nasiona sezamu i produkty pochodne;
          5. Dwutlenek siarki i siarczyny w stężeniach powyżej 10 mg/kg lub 10 mg/litr w przeliczeniu na całkowitą zawartość SO2 dla produktów w postaci gotowej bezpośrednio do spożycia lub w postaci przygotowanej do spożycia zgodnie z instrukcjami wytwórców;
          6. Łubin i produkty pochodne;
          7. Mięczaki i produkty pochodne.