• Harmonogram zebrań

INFORMACJA DLA RODZICÓW

Pracownicy Szkoły Podstawowej nr 15 im. św. Franciszka z Asyżu w Płocku dokładają wielu starań mających na celu ochronę należnych praw Państwa Dzieci, w tym również prawa do ochrony ich wizerunku.

Również Rodziców, Opiekunów prawnych naszych Uczniów namawiamy do należytej staranności w tej kwestii.

Przypominamy, ze zgodnie z zapisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. nr 90, poz. 631, z późn.zm.) sytuacje rozpowszechniania wizerunku (również wizerunku Dzieci) wymagają zgody osoby, której wizerunek jest rozpowszechniany, a w przypadku Dzieci - zgody ich Rodziców lub Opiekunów prawnych.

Zatem przypadki, w których Rodzice utrwalają aparatami fotograficznymi, kamerami czy telefonami komórkowymi (nawet przypadkiem) obok wizerunku swojego Dziecka, również wizerunki innych uczniów lub ich rodziców, a następnie rozpowszechniają wykonane zdjęcia lub filmy np. w Internecie, np. za pośrednictwem portali społecznościowych (Facebook, Picassa, NK, itp.) wymagają uzyskania zezwolenia osoby na nim przedstawionej lub zezwolenia rodzica, opiekuna prawnego dziecka.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym prawem za rozpowszechnianie przez rodziców wizerunków dzieci lub innych rodziców Szkoła Podstawowa nr 15 im. św. Franciszka z Asyżu nie ponosi odpowiedzialności. Pracownicy Szkoły nie pośredniczą również w pozyskiwaniu zezwoleń na rozpowszechnianie wizerunku pomiędzy rodzicami.

Namawiamy więc Rodziców do poszanowania naszych wzajemnych praw.