• Wykorzystanie zakupionego sprzętu

      •  

        Laboratorium audio-video

        Nowoczesny, cyfrowy sprzęt audio-video to wyposażenie absolutnie niezbędne w każdej szkole. Aparat fotograficzny, mikrofon czy oświetlenie będą wykorzystywane przez okrągły rok szkolny w realizacji różnego typu wydarzeń z życia szkoły i samorządu uczniowskiego, a także na zajęciach dodatkowych, kołach zainteresowań, w przygotowaniach do konkursów.

        Dzięki „Laboratorium audio-video” nauczyciele różnych przedmiotów będą mogli nagrywać dodatkowe materiały edukacyjne czy dokumentować przebieg prowadzonych przez siebie projektów dydaktyczno-wychowawczych.

        Laboratorium kategoria robotyka i mikroelektronika

        Zakupione w ramach Laboratorium kategoria robotyka i mikroelektronika sprzęty (drukarka 3D, mikrokontrolery z czujnikami, robot edukacyjny z akcesoriami STEM ) mogą mieć  zastosowanie praktycznie na każdej lekcji czy kole zainteresowań, a ograniczeniem jest wyłącznie wyobraźnia. Sprzęt zapewni atrakcyjny, angażujący przekaz wiedzy, nauczy projektowania 3D, przyczyni się do rozwoju kreatywności i umiejętności technicznych. Wdraży uczniów do obsługi nowoczesnych urządzeń i korzystania z niezbędnego oprogramowania.

        Dzięki zestawom do programowania mikrokontrolerów uczeń rozpocznie swoją przygodę z elektroniką – od poznania niezbędnej teorii aż po praktyczne eksperymentyNauczyciel będzie korzystać z wyposażenia na lekcjach – wprowadzając uczniów w świat omów, woltów i amperów, jak i na kołach zainteresowań –  będzie realizował z młodymi ludźmi projekty STEM.  

        Od łatwych lekcji dla początkujących po nieograniczone możliwości projektowania — zestawy LEGO Education SPIKE będą rozwijały pewność siebie i kreatywność u wszystkich uczniów, bez względu na ich dotychczasowy poziom wiedzy. Zajęcia z elementami robotyki zachęcą uczniów do pracy zespołowej i kształcą poszukiwane umiejętności na zmieniającym się rynku pracy.

        Laboratorium Elektroniki - zestaw do lutowania

        Jedną z najważniejszych umiejętności każdego pasjonata elektroniki jest lutowanie. Jak montować poszczególne elementy i układy? Jak uniknąć zniszczonych płytek drukowanych i przegrzanych elementów elektronicznych?

        Zestaw zapewni młodym elektronikom bezpieczną naukę lutowania w praktyce. Sprzęt może być wykorzystywany na lekcjach fizyki, na kołach zainteresowań czy w ramach projektów i konkursów z obszaru STEAM.

                 

        Laboratoria Przyszłości - wykorzystywanie sprzętu w miesiącu wrześniu

        Na zajęciach rozwijających zainteresowania w ramach programu Laboratoria Przyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci uczniowie rozwijają swoje umiejętności w zakresie projektowania i programowania robota. Pracujemy z zestawem Abilix Krypton 4 zakupionym również ze środków w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. To niezwykle uniwersalny, wyposażony w wiele funkcji robot edukacyjny do nauki programowania. Otwiera dzieciom drzwi do świata nowoczesnych technologii. Zachęca do eksperymentowania i poszukiwania kreatywnych rozwiązań. Praca z robotem, to ogromne korzyści dla ucznia, świetna zabawa, która rozwija miękkie kompetencje takie jak: logiczne, algorytmiczne myślenie czy zadaniowe podejście do stawianych problemów. Sterowanie robotem w czasie rzeczywistym, budowanie programu na ekranie komputera, to tylko niektóre z możliwości jakie daje praca z robotem ... Reszta zależy od pomysłowości i kreatywności ucznia.

                    

         

        Laboratoria Przyszłości - wykorzystywanie sprzętu w miesiącu październiku

        W ramach Programu Laboratoria Przyszłości, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 im. św. Franciszka z Asyżu w Płocku na zajęciach rozwijających zainteresowania wykazują się zdolnościami organizacyjnymi i manualnymi. Ich celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych. Podczas pierwszych spotkań, zadaniem uczniów było złożenie i uruchomienie modeli z zestawów Lego BricQ zakupionych w ramach programu #LaboratoriaPrzyszlosci i jak się okazało, początkowo odczytywanie instrukcji i wybór odpowiednich elementów nie zawsze kończył się osiągnięciem celu. Niekiedy trzeba było cofnąć się o kilka kroków, aby poprawnie wykonać model. Złożone modele będziemy mogli wykorzystać na kolejnych zajęciach i wprowadzić je w ruch. Dzieci wykazały się wyobraźnią i kreatywnością. Świetnie się bawiły, rozwijając przy tym kulturę techniczną.

        Aparat fotograficzny SONY i mikrofony bezprzewodowe SHURE zakupione również w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości były wykorzystywane podczas oraganizowanych w dniu 13 października  2022 r. uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

                        

         

        Laboratoria Przyszłości - wykorzystywanie sprzętu w miesiącu listopadzie

        W miesiącu listopadzie 2022 r. w naszej szkole zostały przeprowadzone godziny lekcyjne z wykorzystaniem zestawów klocków dla nauczycieli i uczniów klas wczesnoszkolnych (1-3 klasa) zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci.

        Zajęcia z wykorzystaniem zestawu LEGO BRICQ Motion Essential miały na celu rozwijanie kluczowych wartosci takich jak :

        • Współpraca
        • Rozwiązywanie problemów
        • Krytyczne myślenie
        • Umiejętności przyrodnicze - fizyka
        • Mała i mikromotoryka
        • Rozwój społeczny
        • Budowanie kompetencji STEAM

        Wyjątkowe, kolorowe elementy wspierają uczniów w nauce przedmiotów STEAM, zwłaszcza w poznawaniu zasad fizyki. Zestaw nie zawiera elektroniki, dzięki czemu uczniowie skupiają się na eksperymentowaniu z mechaniką. Koła zębate, przekładnie, ciężarki i żagle wprowadzają uczniów w zasady mechaniki.

        Aparat fotograficzny SONY i mikrofony bezprzewodowe SHURE zakupione również w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości były wykorzystywane podczas oraganizowanych w dniu 10 listopada  2022 r. uroczystości z okazji Święta Niepodległości.

                 

         

        Laboratoria Przyszłości - wykorzystywanie sprzętu w miesiącu grudniu

        W miesiacu grudniu 2022 r. w naszej szkole zostały przeprowadzone zajęcia programowania robotów z zestawu Abilix Krypton 4 zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci . Zajęcia te pobudzają w małych konstruktorach wyobraźnię, logiczne myślenie oraz uczą współpracy z grupą. Uczniowie mierzą się z różnymi kreatywnymi wyzwaniami, projektują i budują własne konstrukcje.

        Roboty edukacyjne Abilix z serii Krypton pozwalają naszym uczniom na naukę programowania na różnych poziomach zaawansowania. Korzystanie z nich rozwija także kreatywność i zdolności matematyczne bez względu na wiek. Ogromne możliwości, jakie dają roboty Abilix w zakresie konfigurowania ich wyglądu oraz programowania zachowań sprawią, że zabawa z nimi nigdy się nie znudzi. Każdy z robotów łączy się z aplikacją za pośrednictwem wbudowanego modułu Wi-Fi. Przystępne i przejrzyste, multimedialne instrukcje obsługi, budowania i programowania, oraz przyjazny wygląd, czynią zabawkę odpowiednią dla wszystkich dzieci. Roboty edukacyjne Abilix z serii Krypton pozwalają na naukę programowania na różnych poziomach zaawansowania, w tym również naukę języka C++.

        Zastosowane w robotach z serii Krypton procesory błyskawicznie przetwarzają skomplikowane operacje, dzięki czemu urządzenia natychmiast reagują na każde polecenie i wykonują je bezbłędnie. To zupełnie nowy poziom interakcji na linii człowiek - robot.

        Roboty można wyposażyć w wiele sensorów, które pozwolą im jeszcze lepiej badać otoczenie i wchodzić z nim w interakcje. W zestawach znajdują się czujniki pomagające robotom słyszeć, reagować na dotyk, a także poznawać swoje położenie w przestrzeni. Urządzenia dysponują sensorem podczerwieni, kompasem, czujnikiem dotyku, żyroskopem i innymi.

         
         

         

        Laboratoria Przyszłości - wykorzystywanie sprzętu w miesiącu styczniu 2023

        Rozwój technologii nabrał w ostatnim czasie bardzo szybkiego tempa. Świat zmienił się nie do poznania, powstaje wiele nowych zawodów, do których  warto zacząć przygotowywać już od najmłodszych lat.

        Nauka programowania stała się koniecznością. Dla efektywnego edukowania należy sięgać po metody i narzędzia dostosowane do nowych realiów. Dzięki nim skutecznie przekażemy uczniom wiedzę oraz wzbudzimy ciekawość świata.

        Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach zajęcia programowania robotów z zestawu Abilix Krypton 4 zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci.  Z wielką pasją i zaangażowaniem konstruują i programują własne roboty.

               

         

        Laboratoria Przyszłości - wykorzystywanie sprzętu w miesiącu lutym 2023

        W miesiącu lutym 2023 r. w naszej szkole zostały przeprowadzone godziny lekcyjne z wykorzystaniem zestawów klocków LEGO zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci oraz w kontynuowano zajęcia programowania robotów z zestawu Abilix Krypton 4.

               

         

         

    •  Laboratoria Przyszłości - wykorzystywanie sprzętu w miesiącu marcu 2023

      Na lekcjach informatyki uczniowie zapoznali się z drukarkami 3D otrzymanymi przez szkołę w ramach programu Laboratoria Przyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci. Poznali zasadę działania urządzenia oraz obserwowali proces drukowania modeli 3D. Zortrax M200 Plus to zaawansowana drukarka 3D.  Urządzenie można obsługiwać manualnie przez intuicyjny ekran dotykowy lub zdalnie, przez sieć  Wi-Fi lub Ethernet. Na wbudowanym ekranie można zobaczyć podgląd modeli zapisanych w pamięci drukarki.

       

      Laboratoria Przyszłości - wykorzystywanie sprzętu w miesiącu kwietniu 2023

      Zajęcia z informatyki wydają się idealne do tego, aby zaznajomić uczniów z podstawami druku 3D. Już nawet podczas jednej lekcji można przedstawić podopiecznym ogólną zasadę działania takiej drukarki i wydrukować coś prostego .

      Oprócz obcowania z nowymi technologiami druk 3D pozwoli nawiązać do innych tematów, np. do programowania i projektowania 3D. Dzięki prostym programom dosłownie każdy uczeń będzie mógł całkiem szybko zaprojektować np. swój breloczek, który później powstanie na drukarce 3D.

      To wszystko możemy osiągnąć dzięki drukarce 3D otrzymanej przez szkołę w ramach programu Laboratoria Przyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci.

       

      Laboratoria Przyszłości - wykorzystywanie sprzętu w miesiącu maju 2023

      Uczniowie mogą sami zaprojektować, a następnie wydrukować dzięki drukarce 3D wymyślony model geometryczny  Dzięki takim ćwiczeniom najmłodsi kształtują swoją wyobraźnię przestrzenną, a dodatkowo uczą się weryfikacji, czy ich element spełnia swoją funkcję w realnym świecie #LaboratoriaPrzyszlosci.

       

      Laboratoria Przyszłości - wykorzystywanie sprzętu w miesiącu czerwcu 2023

      Nasi uczniowie są bardziej ciekawe tego, co jest drukowane i jak się to robi. Stąd pomysł, by drukować coś, co spodoba się najmłodszym. Wybór padł na pokemony, które przypominają dzieciństwo.

      Jak to działa? – Drukarka 3D pobiera materiał, który jest zwinięty w rolki w postaci cienkiej nitki – wyjaśnia Adam i Marcin. – Te nitki są „rysowane”, warstwa po warstwie. Maszyna drukuje pierwszą, ona w międzyczasie zastyga, potem „rysuje” kolejną i kolejną. Dzięki temu możemy drukować przestrzennie. Wszystkie figurki są zaprojektowane w komputerze i tłumaczone na język zrozumiały dla drukarki. #LaboratoriaPrzyszlosci.

       

      Laboratoria Przyszłości - wykorzystywanie sprzętu w miesiącach wrzesień - listopad 2023

       W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły dalej intensywnie wykorzystują sprzęt pozyskany w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

      Na początek składanie robotów, a następnie programowanie.  Uczniowie poznają nastepujace zagadnienia: możliwości robotów, budowanie i programowanie małych robotów, programowanie jednostki centralnej, sterowanie ruchem robotów, programowanie silników oraz  korzystanie z czujników dystansu, optycznego i dotykowego.Takie zajęcia pozwalają na zdobywanie wiedzy ale nie tylko, to światny sposób na ciekawe lekcje z  mnóstwem pozytywnych emocji.  Naszą  misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

      Uczniowie klas starszych rozwijają umiejętności: kodowania i programowania w języku Scratch, współpracy w grupie, analitycznego i logicznego myślenia, zastosowania nowych technologii w praktyce i rozwiązywania złożonych, rzeczywistych problemów.

      Dokumentując najważniejsze wydarzenia z życia naszej szkoły uczniowie wykorzystują sprzęt z projektu  #LaboratoriaPrzyszłości  m.in. aparat fotograficzny Sony ZV-1 oraz  Gimbal Stabilizator DJI RSC 2

      Podczas różnych imprez szkolnych korzystamy z systemu dźwiękowego -  mikrofonów dynamicznych z akcesoriami - SHURE zestaw bezprzewodowy pojedyńczy BLX24 / SM58.

       

       

      Laboratoria Przyszłości - wykorzystywanie sprzętu w miesiącach grudzień 2023 - styczeń 2024

      Minęły kolejne  miesiące wykorzystywania przez naszych uczniów pomocy zakupionych w  ramach projektu  #LaboratoriaPrzyszłości.

      Uczniowie klas młodszych dzięki zestawom klocków LEGO® Education SPIKE™, LEGO®  Education BricQ Motion zamienili się w małych konstruktorów niezwykłych pojazdów i budowli.  Najwięcej radości sprawiło im budowanie i programowanie robotów.

      Niezliczone możliwości jakie oferują zestawy Lego Education SPIKE  sprawiają, że uczniowie  z niecierpliwością oczekują na kolejne lekcje informatyki, które są nauką poprzez zabawę. Efekty pracy wywołują szeroki uśmiech na twarzach uczniów, zachęcając ich tym samym do budowania i programowania coraz to trudniejszych modeli.

      Uczniowie klas starszych, na lekcjach informatyki mieli możliwość programowania robotów mobilnych, budowanych z zestawów LEGO® Education SPIKE™.  Uczniowie kontynuowali swoją przygodę z programowaniem.

      Uczniowie na zajęciach nie nudzą się nawet przez chwilę, bez względu na poziom swoich umiejętności. Każdy prototyp robota można dowolnie modyfikować, rozwijając przy tym kreatywność techniczną.

      Uczniowie poznali zasady pracy z klockami tego typu, rozwijali kompetencje społeczne oraz kształcili umiejętność pracy zespołowej. Ostatnim i najciekawszym elementem każdych zajęć była zabawa. To bardzo ważny element, który pozwala poczuć satysfakcję z efektów swojej pracy, ucząc wytrwałości w osiąganiu zamierzonych celów. 

      Drukarka 3D pozwoliła na wydruk kolejnych projektow. Uczniowie są zadowoleni z efektów i już myślą o następnych projektach.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 15 im. św. Franciszka z Asyżu w Płocku
      • 24 264-13-09 fax 24 365-92-64
      • ul. Przyszkolna 22 09-402 Płock Poland
      • 7.00 - 15.00
      • Dyrektor szkoły mgr Radosław Siłkowski przyjmuje interesantów każdego dnia od poniedziałku do piątku, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym oraz w trakcie zebrań.
  • Galeria zdjęć

      brak danych