Aktualności

          • Zielona szkoła w Poroninie

          • Nowa galeria Zielona szkoła w Poroninie została dodana do albumu fotograficznego

            W dniach 4–8 maja uczniowie klas 3 a, 4 i 6 uczestniczyli w wyjątkowym wyjeździe na zieloną szkołę do Poronina. Był to czas pełen niezapomnianych wrażeń, wspólnej zabawy oraz poznawania piękna polskich gór i tradycji Podhala.

            Podczas pobytu uczniowie mieli okazję zwiedzić wiele niezwykłych miejsc. Jedną z największych atrakcji była wycieczka do malowniczej Doliny Kościeliskiej, gdzie uczestnicy mogli podziwiać piękno tatrzańskiej przyrody i górskich krajobrazów. Niezapomnianych widoków dostarczył również wjazd na Gubałówkę, z której rozpościerała się panorama Tatr.

            Dużym przeżyciem była także wyprawa do Wąwozu Homole – jednego z najpiękniejszych wąwozów w Polsce. Uczniowie poznawali tam uroki pienińskiej przyrody oraz aktywnie spędzali czas na świeżym powietrzu. Wiele emocji dostarczył również spływ Dunajcem, podczas którego można było podziwiać malownicze krajobrazy Pienin i posłuchać ciekawych opowieści flisaków.

            Nie zabrakło także czasu na relaks i zabawę. Uczniowie odwiedzili Termy Chochołowskie, gdzie korzystali z basenów i atrakcji wodnych. Spacer po słynnych Krupówkach pozwolił natomiast poczuć wyjątkowy klimat Zakopanego oraz zakupić pamiątki z wyjazdu.

            Zielona szkoła była nie tylko okazją do poznawania nowych miejsc, ale również do integracji, wspólnego spędzania czasu i nauki samodzielności. Wszyscy wrócili do domu zadowoleni, bogatsi o nowe doświadczenia i piękne wspomnienia.

          • „OGRÓDEK KLASOWY” - kl. II B

          • Nowa galeria „OGRÓDEK KLASOWY” - kl. II B została dodana do albumu fotograficznego

            Sadzenie roślin w szkole to doskonała lekcja przyrody i ekologii, która rozwija motorykę, uczy odpowiedzialności oraz integruje społeczność uczniowską. Uczniom klasy II B udało się poszerzyć wiadomości  na temat sadzenia roślin, rozbudzić w nich zainteresowanie przyrodą i wykształcić poczucie sprawstwa oraz odpowiedzialności za piękno naszego otoczenia. Z dużym zaangażowaniem założyli hodowle w klasie (rzeżucha, fasola, szczypiorek, fasola, slonecznik) co jednocześnie wspiera ich edukację sensoryczną i estetykę otoczenia.

          • „SMACZNIE, ZDROWO I KOLOROWO” - kl. II B

          • Nowa galeria „SMACZNIE, ZDROWO I KOLOROWO” - kl. II B została dodana do albumu fotograficznego

            Piątek 10 kwietnia była pysznym, owocowym dniem w klasie 2B.  W trosce o zdrowy styl życia, uczniowie przygotowali  kolorowe kanapki i sałatki owocowe według własnego pomysłu.  Wszyscy z zaangażowaniem dobierali składniki, aby każda wykonana kanapka czy sałatka wyglądała wyjątkowo. Na stołach nie zabrakło sałaty, pomidorów, ogórków, papryki, bananów, awokado, truskawek i innych zdrowych składników. Wykonane prace nie tylko były smaczne, ale również pięknie udekorowane i ozdobione. Pamiętać należy, że najlepiej smakują potrawy wykonane samodzielnie. I to sprawdziło się doskonale. Samodzielnie wykonane kanapki z dużą ilością warzyw smakowały nawet największym niejadkom.

            Głównym celem zajęć było poznanie kolejności wykonania działań przygotowania kanapki, kształcenie nawyków odpowiedniego odżywiania, rozwijanie kreatywności, dbałość o higienę podczas spożywania posiłków ale również integracja wspólnych działań.

            Przygotowanie sałatki i zdrowych kanapek okazało się wielką frajdą i zabawą,

            było wesoło i  smacznie!

          • "WIOSNA –KOLOROWA I RADOSNA” kl. II B

          • Nowa galeria "WIOSNA –KOLOROWA I RADOSNA” kl. II B została dodana do albumu fotograficznego

            Wiosenne zajęcia kreatywne w klasie II B to aktywne poznawanie przyrody poprzez sztukę, eksperymenty i zabawę, rozwijające samodzielność i motorykę małą. Działania oparte na tematyce budzącej się przyrody, takie jak tworzenie prac plastycznych (kwiaty z papieru, bociany, wiosenne pejzaże), hodowla roślin w klasie czy tematyczne spacery, angażują uczniów i wnoszą świeżą energię do procesu dydaktycznego.

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa nr 15 im. św. Franciszka z Asyżu w Płocku
        • 24 264-13-09
          fax 24 365-92-64
        • ul. Przyszkolna 22
          09-402 Płock
          Poland
        • 7.00 - 15.00
        • Dyrektor szkoły mgr Radosław Siłkowski przyjmuje interesantów każdego dnia od poniedziałku do piątku, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym oraz w trakcie zebrań.
    • Galeria zdjęć

      • brak danych