• Regulamin biblioteki

• Regulamin biblioteki szkolnej

1.Użytkownikami biblioteki szkolnej są uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice.

2.Ze zgromadzonych w bibliotece zbiorów można korzystać:
          • wypożyczając do domu, wyłącznie na swoje nazwisko
          • w czytelni na miejscu

3. Jednorazowo można wypożyczyć 2 książki na okres dwóch tygodni. W przypadkach uzasadnionych może prosić o prolongatę.

4.Książki i czasopisma potrzebne na lekcje można wypożyczać za zgodą nauczyciela bibliotekarza

5. Wypożyczone materiały należy chronić przed zniszczeniem (popisaniem, poplamieniem itp.) i zgubieniem

6. Czytelnik odpowiada materialnie za zniszczenie lub zagubienie książki. W takich przypadkach zobowiązany jest do odkupienia tego samego tytułu lub innego w porozumieniu z nauczycielem bibliotekarzem.

7. Wypożyczone książki i inne rodzaje dokumentów bibliotecznych, czytelnik powinien zwrócić do bibliotek i w czerwcu  ( 2 tygodnie przed zakończeniem roku szkolnego).

8. W bibliotece obowiązuje cisza, zakaz spożywania posiłków, picia napojów, używania telefonów komórkowych.