• Dlaczego warto czytać książki

DLACZEGO WARTO CZYTAĆ ?

1.  Poszerzenie słownictwa.

Czytając czasopisma czy książki - poszerzasz swój zasób słownictwa. Powód jest prosty - poznajesz określenia i jako czytelnik możesz wprowadzić do swojego języka.

2.  Rozwój wyobraźni.

Regularne czytanie rozwija Twoją wyobraźnię i sprawia, że łatwiej Ci stworzyć w umyśle coraz bardziej abstrakcyjne obrazy.

3.  Nauka myślenia.

Książki uczą myśleć, zmuszają mózg do aktywności, a Twoja aktywność myślowa przynosi Ci coraz więcej korzyści.

4.  Relaks i odprężenie

Kiedy czytasz, troski dnia codziennego odchodzą w dal, przestajesz myśleć o pracy, problemach rodzinnych. Taki relaks ułatwia Ci zasypianie i obniża poziom hormonów stresu.

1. Zasady pisowni.

Kiedy czytasz, automatycznie zapamiętujesz sposób zapisu słów i zwrotów. Osoby,

które regularnie czytają, nie mają problemów z ortografią.

6. Lepsze wysławianie.

Słowa, które zapamiętujesz wprowadzasz do swojego codziennego języka.

Wysławiasz się logicznie, inteligentnie i w przyjemny sposób.

7. Kreatywność.

Książki dostarczają mnóstwa pomysłów. Możesz podpatrzyć coś u bohatera książki i wcielić w swoim życiu, stworzyć własny oryginalny pomysł.

8. Podniesienie samooceny.

Znasz temat, czujesz się swobodnie, Twoje poczucie własnej wartości wzrasta, jesteś doceniony w grupie. Być może to Ty zainicjujesz rozmowę, zabłyszczysz znajomością pewnych tematów.

9.  Kształtowanie charakteru.

Czytelnicy czytając książki uczą się kształtować charakter, rozróżniać pozytywne i negatywne zachowania. Czasami znajomość życia bohaterów może pomóc nam we własnym.

10. Poprawa pamięci.

Czytając i wyobrażając sobie sceny wpływasz na rozwój swojego mózgu. Owocuje to poprawą pamięci, zwiększeniem zdolności koncentracji, łatwością kojarzenia faktów i analizowania. Jednym słowem regularne czytanie sprawia, że z dnia na dzień stajesz się inteligentniejszy i efektywniejszy.