Aktualności

          • Warsztaty plastyczne - kl.III b

          • Nowa galeria Warsztaty plastyczne - kl.III b została dodana do albumu fotograficznego

            Uczniowie klasy 3B uczestniczyli w warsztatach plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury w Płocku, podczas których rozwijali swoje zdolności artystyczne i kreatywność.

            W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom wzięli również udział we wspólnym czytaniu „Rzepki” Juliana Tuwima. Była to doskonała okazja do promowania czytelnictwa i wspólnego spędzania czasu z książką.

          • Quiz po Płocku

          • Nowa galeria Quiz po Płocku została dodana do albumu fotograficznego

            Uczniowie klasy 3B uczestniczyli w wyjątkowym wydarzeniu edukacyjnym – „Quizie po Płocku”. Celem przedsięwzięcia było poszerzenie wiedzy o naszym mieście, jego historii, zabytkach oraz najważniejszych miejscach związanych z kulturą i tradycją Płocka.

          • Piknik z okazji Dnia Dziecka

          • Nowa galeria Piknik z okazji Dnia Dziecka została dodana do albumu fotograficznego

            Dnia 1 czerwca 2026 r. w naszej szkole odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka.

            Impreza rozpoczęła się o godzinie 8.00 rano. Klasy pod opieką wychowawców wybrały się na podchody, podczas których wykonywały różne zadania przygotowane przez starsze uczennice.

            Po powrocie wszystkich uczestników oficjalnie powitał Dyrektor, który złożył dzieciom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta.

            Pogoda dopisała, co pozwoliło na realizację wszystkich zaplanowanych  atrakcji na świeżym powietrzu.

            Dla uczestników przygotowano szereg różnorodnych gier i zabaw.

            Największym zainteresowaniem cieszyły się turniej piłki nożnej, dmuchane zjeżdżalnie, kąciki artystyczne, występy wokalne i taneczne, wielkie, różnych kształtów bańki mydlane.

            Wielką frajdę sprawili dzieciom strażacy, którzy pokazali wyposażenie wozu strażackiego oraz pozwolili na wejście do niego.

            Podczas wydarzenia zadbano również o regenerację sił. Był grill, racuchy drożdżowe, grochówka, wata cukrowa, popcorn oraz zimne napoje i owoce.

            Piknik przebiegł w radosnej, bezpiecznej atmosferze i był doskonałą okazją do wspólnej zabawy.

            Szczególne podziękowania należą się wszystkim, którzy byli zaangażowani w jego przygotowanie!!!

          • Zielona szkoła w Poroninie

          • Nowa galeria Zielona szkoła w Poroninie została dodana do albumu fotograficznego

            W dniach 4–8 maja uczniowie klas 3 a, 4 i 6 uczestniczyli w wyjątkowym wyjeździe na zieloną szkołę do Poronina. Był to czas pełen niezapomnianych wrażeń, wspólnej zabawy oraz poznawania piękna polskich gór i tradycji Podhala.

            Podczas pobytu uczniowie mieli okazję zwiedzić wiele niezwykłych miejsc. Jedną z największych atrakcji była wycieczka do malowniczej Doliny Kościeliskiej, gdzie uczestnicy mogli podziwiać piękno tatrzańskiej przyrody i górskich krajobrazów. Niezapomnianych widoków dostarczył również wjazd na Gubałówkę, z której rozpościerała się panorama Tatr.

            Dużym przeżyciem była także wyprawa do Wąwozu Homole – jednego z najpiękniejszych wąwozów w Polsce. Uczniowie poznawali tam uroki pienińskiej przyrody oraz aktywnie spędzali czas na świeżym powietrzu. Wiele emocji dostarczył również spływ Dunajcem, podczas którego można było podziwiać malownicze krajobrazy Pienin i posłuchać ciekawych opowieści flisaków.

            Nie zabrakło także czasu na relaks i zabawę. Uczniowie odwiedzili Termy Chochołowskie, gdzie korzystali z basenów i atrakcji wodnych. Spacer po słynnych Krupówkach pozwolił natomiast poczuć wyjątkowy klimat Zakopanego oraz zakupić pamiątki z wyjazdu.

            Zielona szkoła była nie tylko okazją do poznawania nowych miejsc, ale również do integracji, wspólnego spędzania czasu i nauki samodzielności. Wszyscy wrócili do domu zadowoleni, bogatsi o nowe doświadczenia i piękne wspomnienia.

          • „OGRÓDEK KLASOWY” - kl. II B

          • Nowa galeria „OGRÓDEK KLASOWY” - kl. II B została dodana do albumu fotograficznego

            Sadzenie roślin w szkole to doskonała lekcja przyrody i ekologii, która rozwija motorykę, uczy odpowiedzialności oraz integruje społeczność uczniowską. Uczniom klasy II B udało się poszerzyć wiadomości  na temat sadzenia roślin, rozbudzić w nich zainteresowanie przyrodą i wykształcić poczucie sprawstwa oraz odpowiedzialności za piękno naszego otoczenia. Z dużym zaangażowaniem założyli hodowle w klasie (rzeżucha, fasola, szczypiorek, fasola, slonecznik) co jednocześnie wspiera ich edukację sensoryczną i estetykę otoczenia.

          • „SMACZNIE, ZDROWO I KOLOROWO” - kl. II B

          • Nowa galeria „SMACZNIE, ZDROWO I KOLOROWO” - kl. II B została dodana do albumu fotograficznego

            Piątek 10 kwietnia była pysznym, owocowym dniem w klasie 2B.  W trosce o zdrowy styl życia, uczniowie przygotowali  kolorowe kanapki i sałatki owocowe według własnego pomysłu.  Wszyscy z zaangażowaniem dobierali składniki, aby każda wykonana kanapka czy sałatka wyglądała wyjątkowo. Na stołach nie zabrakło sałaty, pomidorów, ogórków, papryki, bananów, awokado, truskawek i innych zdrowych składników. Wykonane prace nie tylko były smaczne, ale również pięknie udekorowane i ozdobione. Pamiętać należy, że najlepiej smakują potrawy wykonane samodzielnie. I to sprawdziło się doskonale. Samodzielnie wykonane kanapki z dużą ilością warzyw smakowały nawet największym niejadkom.

            Głównym celem zajęć było poznanie kolejności wykonania działań przygotowania kanapki, kształcenie nawyków odpowiedniego odżywiania, rozwijanie kreatywności, dbałość o higienę podczas spożywania posiłków ale również integracja wspólnych działań.

            Przygotowanie sałatki i zdrowych kanapek okazało się wielką frajdą i zabawą,

            było wesoło i  smacznie!

          • "WIOSNA –KOLOROWA I RADOSNA” kl. II B

          • Nowa galeria "WIOSNA –KOLOROWA I RADOSNA” kl. II B została dodana do albumu fotograficznego

            Wiosenne zajęcia kreatywne w klasie II B to aktywne poznawanie przyrody poprzez sztukę, eksperymenty i zabawę, rozwijające samodzielność i motorykę małą. Działania oparte na tematyce budzącej się przyrody, takie jak tworzenie prac plastycznych (kwiaty z papieru, bociany, wiosenne pejzaże), hodowla roślin w klasie czy tematyczne spacery, angażują uczniów i wnoszą świeżą energię do procesu dydaktycznego.

          • Pokaz mody ekologicznej

          • Nowa galeria Pokaz mody ekologicznej została dodana do albumu fotograficznego

            24 kwietnia, w ramach obchodów Dnia Ziemi, w naszej szkole odbył się wyjątkowy pokaz mody ekologicznej.

            Uczniowie zaprezentowali niezwykle pomysłowe stroje wykonane z materiałów ekologicznych i recyklingowych. Każdy uczestnik opowiedział, z czego powstał jego strój oraz na jaką okazję został zaprojektowany, co wzbudziło duże zainteresowanie i uznanie publiczności.

            Po burzliwych obradach jury wyłoniono zwycięzców:

            🥇I miejsce: Letycja Bińkowska i Hania Karczewska

            🥈II miejsce: Helena Jabłońska i Dominik Krzyżanowski

            🥉III miejsce: Leon Buczkowski i Szymon Jaskulski

            Wydarzeniu towarzyszyły wielkie brawa, radość oraz nagrody dla uczestników. Pokaz był nie tylko świetną zabawą, ale również ważną lekcją troski o środowisko naturalne.

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom kreatywności i zaangażowania!

          • Wycieczka do Warszawy

          • Nowa galeria Wycieczka do Warszawy została dodana do albumu fotograficznego

            Podczas naszej wycieczki do Warszawy bawiliśmy się świetnie. Dzieci z klas trzecich podziwiały niesamowity świat w miniaturze - jeżdżące pociągi, budynki, ulice oraz ludzi. Wszystko było bardzo realistyczne i pełne szczegółów. Następnie odwiedziliśmy MiniCiti, gdzie dzieci mogły wcielać się w różne zawody, m. in. lekarz, kucharz czy strażak. Była to świetna okazja do nauki poprzez zabawę oraz odkrywanie jak działa świat dorosłych. To był fantastyczny dzień pełen wrażeń i uśmiechu.

          • Dzień bez plecaka

          • Nowa galeria Dzień bez plecaka została dodana do albumu fotograficznego

            Z okazji Prima Aprilis w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował wyjątkowy Dzień bez plecaka. Kreatywność uczniów jak zwykle nie zawiodła!

            Największą popularnością cieszyły się… walizki na kółkach – było ich tak dużo, że szkolne korytarze mogły przypominać prawdziwe lotnisko. Oprócz tego pojawiły się również bardzo nietypowe „torby” na książki: garnki, siatki na ryby, wiadra na mopa i po farbie, worki, wózki dla lalek, a nawet lodówki turystyczne.

            Pomysłowość uczestników wywołała mnóstwo uśmiechu i sprawiła, że ten dzień na długo zostanie w naszej pamięci. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólną zabawę – udowodniliście, że do szkoły można przyjść bez plecaka, ale z ogromną dawką humoru!

          • Spotkanie z pracownikiem Archiwum Państwowego w Płocku

          • Nowa galeria Spotkanie z pracownikiem Archiwum Państwowego w Płocku została dodana do albumu fotograficznego

            W  ramach działalności biblioteki szkolnej 5 marca 2026 r. zostało zorganizowane spotkanie  z pracownikiem Archiwum Państwowego w Płocku z kustoszem p. Magdaleną Młodziejewską.

            Uczniowie klas IV-VIII mieli okazję poznać dzieje najbliższej okolicy-Ciechomice , Radziwie- na podstawie zachowanych w archiwum płockim urzędowych dokumentów, przekazanych  pamiątek rodzinnych oraz licznych fotografii. Spotkanie miało również charakter praktyczny  - uczniowie klasy IV wykonali wspólnie kolorową ,, kapsułę czasu’’ .

            Dla uczestników aktywnie biorących udział w zajęciach archiwalnych  przekazane zostały drobne upominki z logo Archiwum Państwowego w Płocku  w postaci: długopisów , flamastrów, podkładek, kubeczków, słuchawek, piórników itp.

          • Powitanie wiosny

          • Nowa galeria Powitanie wiosny została dodana do albumu fotograficznego

            19 marca w naszej szkole świętowaliśmy zbliżające się nadejście wiosny. Był to wyjątkowy i pełen radości dzień pod hasłem „Szalonej, wiosennej, kolorowej fryzury”. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością, prezentując fantazyjne i barwne uczesania.

            Samorząd Uczniowski przeprowadzał na szkolnym korytarzu krótkie wywiady z dziećmi oraz nauczycielami. Pytania dotyczyły wiosny – tego, co najbardziej lubimy w tej porze roku oraz jak spędzamy pierwsze ciepłe dni.

            Dużą atrakcją była obecność pani pedagog, która wcieliła się w postać wiosny. Każdy mógł zrobić sobie z nią pamiątkowe zdjęcie. Korytarz szkolny został pięknie udekorowany – pełen kwiatów i wiosennych ozdób, tworzył wyjątkowy, radosny klimat.

            Na zakończenie uczniowie klas 1–3 wyruszyli na spacer z Marzannami, aby symbolicznie pożegnać zimę i powitać wiosnę.

            To był dzień pełen uśmiechu, kolorów i pozytywnej energii!

          • Dzień Koszulki Sportowej - 25 lutego

          • Nowa galeria Dzień Koszulki Sportowej - 25 lutego została dodana do albumu fotograficznego

            Dzień Koszulki Sportowej – 25 lutego

            25 lutego w naszej szkole odbył się Dzień Koszulki Sportowej, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski.

            Tego dnia uczniowie przyszli ubrani w koszulki sportowe – reprezentujące ulubione kluby, drużyny, reprezentacje narodowe oraz różne dyscypliny sportowe. Szkolne korytarze wypełniły się sportowymi barwami i pozytywną energią.

            Celem wydarzenia było promowanie aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia oraz integracja społeczności szkolnej poprzez wspólną zabawę i dzielenie się swoimi sportowymi pasjami.

            Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i wspólne świętowanie tego dnia!

             

          • Bal Karnawałowy

          • Nowa galeria Bal Karnawałowy została dodana do albumu fotograficznego

            Dnia 5 grudnia w naszej szkole odbył się radosny Bal Karnawałowy.W wydarzeniu wzięły udział dzieci ubrane w piękne i pomysłowe stroje karnawałowe. Każdy uczestnik miał okazję zaprezentować swój strój na czerwonym dywanie, co wzbudziło wiele radości i uśmiechów.

            Podczas balu dzieci brały udział w licznych zabawach i konkursach, które zostały przygotowane i poprowadzone przez Panie z młodszych klas. Nie zabrakło tańców, śmiechu i wspólnej zabawy.

            Sala balowa była pięknie i kolorowo udekorowana. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również specjalna ścianka do zdjęć, przy której dzieci mogły zrobić pamiątkowe fotografie.

            Bal Karnawałowy był wspaniałą okazją do integracji, radości i wspólnego świętowania. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie!

          • "Wszyscy wszystkim ślą życzenia"

          • Nowa galeria "Wszyscy wszystkim ślą życzenia" została dodana do albumu fotograficznego

            Piątkowe przedpołudnie to dla naszej szkolnej społeczności niezwykły czas. To ostatni dzień przed Świętami Bożego Narodzenia, który spędziliśmy wspólnie. Dzień rozpoczęliśmy od klasowych Wigilii, połączonych z życzeniami i prezentami. Następnie wszyscy zebrali się w sali gimnastycznej, aby obejrzeć Jasełka przygotowane przez uczniów klasy IV. Przedstawienie było  połączone z pokazami tańców świątecznych w wykonaniu dzieci klas I - III, a na zakończenie życzenia dla dzieci i rodziców  wyśpiewali nauczyciele i pracownicy szkoły. 

            Następnie Pan Dyrektor wręczył dyplomy i nagrody dla dzieci, które brały udział w Rodzinnym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. 

          • Dzień Świątecznego Sweterka w naszej szkole

          • Nowa galeria Dzień Świątecznego Sweterka w naszej szkole została dodana do albumu fotograficznego

            10 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świątecznego Sweterka. Z tej okazji Samorząd Uczniowski, przebrany za elfy, przygotował dla młodszych uczniów wyjątkową grę korytarzową.

            Dzieci miały za zadanie odnaleźć ukryte bombki z zadaniami, a następnie je wykonać. Za poprawne rozwiązania otrzymywały słodkie upominki. Wydarzenie przyniosło wiele radości i śmiechu, a szkolne korytarze wypełniły się pięknymi, świątecznymi strojami uczniów.

            Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za kreatywność i zaangażowanie oraz wszystkim uczniom za udział w zabawie!

          • Wycieczka do Kłodawy

          • Nowa galeria Wycieczka do Kłodawy została dodana do albumu fotograficznego

            Uczniowie klas 3a i 3b wybrali się 8 grudnia na wycieczkę do Kopalni Soli w Kłodawie. Podczas zwiedzania zjechali windą na głębokość ponad 600 metrów pod ziemię, gdzie poznali historię powstania złóż soli oraz pracę górników. Przewodnik opowiadał ciekawostki o dawnych metodach wydobycia i pokazywał imponujące komory solne, które zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Dzieci mogły również zobaczyć wyjątkowe formacje solne i dowiedzieć się, jak wygląda codzienna praca w kopalni. Wycieczka była pełna wrażeń, a uczniowie wrócili z niej bogatsi o nową wiedzę i niezapomniane wspomnienia.

          • „MIKOLAJKI KL. II B”

          • Mikołajki to wyjątkowy dzień w roku, na który zawsze z utęsknieniem czekają młodsze i starsze dzieci. W świętowaniu tego jakże przemiłego dnia wzięli również uczniowie klasy II. 6-go grudnia uczniowie przyszli do szkoły ubrane w stroje w czerwonych kolorach oraz mikołajowe czapki. Od rana z niecierpliwością czekali na rozpakowanie prezentów, po czym nastąpiło dużo radości i dobrej zabawy. Ten dzień pozostanie na długo w pamięci.

          • Konkurs „Najpiękniejsza Tumska Choinka 2025”

          • Nowa galeria  Konkurs „Najpiękniejsza Tumska Choinka 2025” została dodana do albumu fotograficznego

            W tym roku uczestniczymy w konkursie „Najpiękniejsza Tumska Choinka 2025”. Uczniowie klasy 2 B przygotowali piękne, kreatywne i kolorowe ozdoby choinkowe. Następnie z wykonanymi ozdobami udali się na ulicę Tumską 12, aby tam udekorować przydzieloną choinkę. Nasza choinka zostanie zaprezentowana na profilu Starówki Płock na Facebooku. Głosowanie będzie trwać od 5 do 18 grudnia 2025r do godz.12.00 Liczymy na duże wsparcie, trzymamy kciuki i zapraszamy do wspólnej zabawy.

          • „Lekcja edukacyjna w kinie NoveKino Przedwiośnie”

          • Dnia 27.11  uczniowie klasy II A, II B i III B brali udział w lekcji multimedialnej dotyczącej udzielania I pomocy przedmedycznej. Odpowiadali na pytania po obejrzeniu scenek sytuacyjnych, jak należy zareagować w razie sytuacji stanowiących zagrożenia dla życia człowieka. Następnie obejrzeli film edukacyjny pt.”Niezniszczalni”.

          • Wycieczka do Fabryki Bombek „Kadpol" w Gnieźnie.

          • Nowa galeria Wycieczka do Fabryki Bombek „Kadpol" w Gnieźnie. została dodana do albumu fotograficznego

            Uczniowie klas 2, 4, 5 i 8 wzięli udział w wycieczce do fabryki bombek „Kadpol" w Gnieźnie. Dzieci miały okazję zwiedzić halę produkcyjną i zobaczyć, jak powstają tradycyjne, ręcznie wykonywane ozdoby choinkowe - od dmuchania szkła, przez srebrzenie, aż po precyzyjne malowanie i zdobienie.

            Podczas warsztatów każdy uczestnik własnoręcznie ozdabiał trzy bombki, korzystajac z brokatów, farb i róznorodnych dekoracji. Na zakończenie wszyscy otrzymali wyjątkową, ręcznie malowaną bombkę z własnym imieniem - pamiątkę, która z pewnością będzie cieszyć  przez wiele lat.

          • Andrzejki w naszej szkole

          • Nowa galeria Andrzejki w naszej szkole została dodana do albumu fotograficznego

            26 listopada w naszej szkole odbyły się Andrzejki – dzień pełen radości, magii i dobrej zabawy.

            Animatorska ekipa zadbała o wyjątkową atmosferę, prowadząc różnorodne konkurencje, zabawy oraz wspólne tańce, które porwały do udziału uczniów z wszystkich klas.

            Dziewczynki z klas 6–8, pięknie przebrane za wróżki, przygotowały dla młodszych dzieci andrzejkowe wróżby, dzięki czemu każdy mógł odkryć odrobinę magicznego klimatu tego dnia.

            To był dzień pełen uśmiechu, pozytywnej energii i szkolnej integracji. Dziękujemy wszystkim za udział!

          • Podsumowania programu profilaktycznego z zakresu przeciwdziałania przemocy.

          • Nowa galeria Podsumowania programu profilaktycznego z zakresu przeciwdziałania przemocy. została dodana do albumu fotograficznego

            W dniu 27.11.2025 w naszej Szkole uczniowie klas IV-VIII mieli możliwość obejrzenia etiudy teatralnej zrealizowanej przez uczniów klasy VII. Przedstawienie teatralne odbywało się w ramach podsumowania programu profilaktycznego z zakresu przeciwdziałania przemocy. Oryginalny projekt sztuki ,,Kto ma do nich klucze,, autorstwa Pani Izabeli Rachowicz (Doradcy metodycznego w zakresie języka polskiego) do potrzeb programu dostosowali Pani Agata Durma-Buchner oraz Pan Natan Rerych. Wsparcie muzyczne spektaklu zapewnił Chór szkolny pod kierownictwem i przy udziale Pani Barbary Stankowskiej.

          • Spotkanie dotyczące bezpieczeństwa na drodze

          • Nowa galeria Spotkanie dotyczące bezpieczeństwa na drodze została dodana do albumu fotograficznego

            W dniu 18 listopada 2025 roku w Szkole Podstawowej nr 15 w Płocku odbyło się spotkanie edukacyjne w ramach akcji „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”   dla uczniów klas 1a i 1b, poświęcone tematyce bezpieczeństwa na drodze.

            Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki współpracy RMO Ciechomice. Spotkanie poprowadził funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Płocku, który w przystępny sposób przedstawił najmłodszym zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zarówno jako piesi, jak i pasażerowie.

            Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, zadawali pytania i chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami. Na zakończenie spotkania pierwszoklasiści otrzymali upominki w formie odblasków, które mają pomóc w zwiększeniu ich widoczności i bezpieczeństwa po zmroku.

          • Dzień Pluszowego Misia

          • Nowa galeria Dzień Pluszowego Misia została dodana do albumu fotograficznego

            18 listopada w naszej szkole obchodziliśmy radosne święto – Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia szkolne korytarze wypełniły się uśmiechami i ulubionymi pluszakami przyniesionymi przez uczniów. W klasach I–III panie wychowawczynie przeczytały dzieciom bajkę opowiadającą o historii i znaczeniu tego sympatycznego święta, co wprowadziło najmłodszych w ciepłą, pełną magii atmosferę.

            Samorząd Uczniowski przygotował także specjalną atrakcję – konkurs na najciekawsze imię dla pluszowego misia. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością, a po zliczeniu głosów wybrano dwa zwycięskie imiona: Chrum Chrum i Sisi.

            To był dzień pełen radości, wspólnej zabawy i serdeczności – dokładnie taki, jakiego można oczekiwać po święcie ulubionych przyjaciół z dzieciństwa.

          • Jesień w klasie II b

          • Nowa galeria Jesień w klasie II b została dodana do albumu fotograficznego

            Jesień to wyjątkowa pora roku pełna barw, zapachów i inspiracji. Uczniowie klasy II B wzięli udział w cyklu zajęć jesiennych, podczas których poznawali przyrodę wszystkimi zmysłami.

            Podczas spacerów obserwowaliśmy zmieniające się kolory liści, zbieraliśmy kasztany, żołędzie i kolorowe liście, z których powstały piękne i kreatywne jesienne prace plastyczne. Uczniowie tworzyli kompozycje z darów natury, mówiły wiersze o jesieni, rozpoznawały i nazywały owoce i warzywa charakterystyczne dla tej pory roku. Nie zabrakło również zabaw matematycznych z wykorzystaniem jesiennych darów

            Zajęcia były doskonałą okazją do rozwijania kreatywności, współpracy w grupie i uważności na otaczający nas świat.

            Uczniowie przekonali się, że Jesień może być naprawdę magiczna.

          • "Szkoła pamięta"

          • Nowa galeria "Szkoła pamięta" została dodana do albumu fotograficznego

            W ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła Pamięta” w naszej szkole została zorganizowana zbiórka biało-czerwonych zniczy. Uczniowie z zaangażowaniem włączyli się w działania upamiętniające ofiary wojen i bohaterów walczących o wolność Ojczyzny.

            Uczniowie klasy V zapalili znicze przy Placu 13 Straconych w Płocku, oddając hołd Mieszkańcom miasta zamordowanym podczas II wojny światowej.Uczennice klasy VI odwiedziły pomnik w Grabinie, upamiętniający 43 Mieszkańców Płocka i okolic, którzy zginęli w czasie okupacji, a także Pomnik Żołnierzy 1920 roku na cmentarzu w Radziwiu.Uczniowie klasy VIII zapalili znicze przy pomniku w lesie w Łącku, poświęconym mieszkańcom Łącka i Gostynina, którzy polegli w czasie II wojny światowej. Odwiedzili również cmentarz w Dobrzykowie, gdzie spoczywają Żołnierze polegli podczas walk w tym rejonie, m.in. w kampanii wrześniowej 1939 roku.

            Dzięki tej inicjatywie uczniowie mieli okazję okazać szacunek bohaterom narodowym oraz pogłębić swoją wiedzę o lokalnej historii.

            Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę zniczy oraz uczniom, którzy godnie zapalili znicze i oddali hołd poległym Rodakom.

          • Spotkanie z piłkarzami Wisły Płock

          • Nowa galeria Spotkanie z piłkarzami Wisły Płock została dodana do albumu fotograficznego

            W dniu dzisiejszym naszą szkołę odwiedzili wyjątkowi goście, piłkarze nożni naszego klubu. Wszystko dzięki akcji „Po szkole na stadion” organizowanej przez Wisłę Płock. Inicjatywa ma na celu zachęcenie najmłodszych uczniów z klas 1-3 do wspierania poczynań naszych zawodników na meczach domowych. Dodatkowo jest to wspaniała okazja, aby zainteresować dzieci sportem i zachęcić do aktywnego spędzania wolnego czasu.

            Nasza szkoła miała przyjemność gościć Daniela Pacheco oraz Fabiana Hiszpańskiego w asyście maskotki Nafciarza oraz pana Tomka Serafina. Każda z klas dostała pamiątkowe gadżety a także miała możliwość porozmawiania z zawodnikami i wzięcia od nich autografów. Dziękujemy za wizytę i zapraszamy częściej 😊

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 15 im. św. Franciszka z Asyżu w Płocku
      • 24 264-13-09
        fax 24 365-92-64
      • ul. Przyszkolna 22
        09-402 Płock
        Poland
      • 7.00 - 15.00
      • Dyrektor szkoły mgr Radosław Siłkowski przyjmuje interesantów każdego dnia od poniedziałku do piątku, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym oraz w trakcie zebrań.
  • Galeria zdjęć

    • brak danych