• Rowerowy maj

• Nowa galeria Rowerowy maj została dodana do albumu fotograficznego

Tegoroczna Kampanię Rowerowy Maj zakończyliśmy na zaszczytnym II miejscu, cały czas jesteśmy więc na podium. Na ogłoszenie wyników konkursu została zaproszona zwycięska w naszej szkole klasa II. Po rozdaniu nagród dzieci z 15 szkół biorących udział w Kampanii, mogły bawić się i korzystać z różnych rozrywek na placu przed Ratuszem. Zachęcamy do jazdy na rowerze nie tylko w maju!

• Zielona szkoła w Stroniu Śląskim

• Nowa galeria Zielona szkoła w Stroniu Śląskim została dodana do albumu fotograficznego

W dniach 30.05 – 03.06 uczniowie z naszej szkoły przebywali na Zielonej Szkole w Stroniu Śląskim. Młodzież wspólnie z opiekunami wybrali się na wyjazd pełen przygód, wędrówek oraz pięknych widoków. Podróż zaczęła się we wczesnych godzinach porannych. Pierwszym przystankiem na mapie wycieczki był Wrocław. Po przyjeździe uczniowie mieli możliwość podziwiania jednego z arcydzieł jakim jest Panorama Racławicka. Dzieło, które ma ponad 114 m długości zrobiło na wszystkich ogromne wrażenie. Następnie grupa wybrała się do Afrykarium i tam dzięki ciekawostkom opowiedzianym przez przewodnika, młodzież mogła lepiej poznać życie zwierząt. Ostatnim punktem podróży do zwiedzania był Wrocławski Rynek, gdzie uczniowie podziwiali piękne zabudowania a także kupili drobne pamiątki. Drugi dzień był bardzo intensywny. Od samego rana grupa wyruszyła na podbój górskich szczytów. Wspólnie z przewodnikiem odwiedzili takie miejsca jak: Szczeliniec Wielki, Kaplicę Czaszek oraz Błędne Skały. Po powrocie uczniowie spędzili czas na świeżym powietrzu i tam korzystali z atrakcji ośrodka oraz wzięli udział w dyskotece pod chmurką. Dzień Dziecka grupa świętowała w Pradze. Pomimo wczesnego wyjazdu humory odpisywały już od rana. Zwiedzanie zaczęło się od zamku w Hradczanach, następnie wizyta w Katedrze św. Wita. Dalej grupa przeszła w stronę Mostu Karola oraz kościoła Tyńskiego. Ogromne wrażenie zrobił na uczniach Rynek oraz budynek Ratusza. Dzięki wspaniałemu przewodnikowi, uczniowie podczas wycieczki mogli poznać nie tylko historię stolicy Czech, ale również nauczyć się kilku słów oraz poznać kulturę tego kraju. W Czwartym dniu Zielonej Szkoły grupa wybrała się na zwiedzanie palmiarni w Wałbrzychu oraz Zamku Książ. Architektura, zrobienia oraz wystrój bardzo przypadły do gustu naszym uczniom. Największe jednak wrażenie wywołały wśród uczniów podziemia zamku. Pomieszczenia, korytarze oraz tory, rozbudzały wyobraźnię dzieci i zachęcały do zadawania licznych pytań dotyczących okresu Drugiej Wojny Światowej. Po powrocie do ośrodka, starsi uczniowie wspólnie z opiekunami przygotowali „Chrzest Zielonkowy” dla uczniów, którzy pierwszy raz byli na wyjeździe. Tor przeszkód, salon fryzur oraz stacja makijażu sprawiła wszystkich dużo śmiechu. Ostatniego dnia wyjazdu, przed powrotem do domów, czekało na uczniów spore wyzwanie – trasa w Jaskini Radochowskiej. Po otrzymaniu odpowiedniego sprzętu, młodzież musiała przejść przez jaskinię, w której nie brakowało wyzwań. Wąskie przejścia, niskie sklepienia czy pokonanie skalnej półki w sposób półleżący? To nic, dla naszych wędrowców i ich opiekunów! Powrót do domu przebiegł bardzo radośnie i szybko. Uczniowie wrócili zadowoleni i dzięki wielu atrakcjom, będą mieli co wspominać.

• Wycieczka do Łodzi

• Nowa galeria Wycieczka do Łodzi została dodana do albumu fotograficznego

03 czerwca 2022 r. klasa I i klasa III odbyła wycieczkę do Łodzi. Pierwszym punktem imprezy były zajęcia w Książym Młynie. Dzieci nauczyły się tam wykonywania skarpetkowej maskotki oraz bawiły się w grę miejską. Potem zwiedzały najnowocześniejsze w Europie zoo. Największe wrażenie wywarło na uczniach przepiękne ORIENTARIUM. Całość imprezy dopełnił pobyt w MC’Domaldzie na wspólnym posiłku. Późnym popołudniem wszyscy bezpiecznie wrócili do domu.

• Konkurs - Weź swoje zdrowie w swoje ręce

• Nowa galeria Konkurs "Weź swoje zdrowie w swoje ręce" została dodana do albumu fotograficznego

31 maja 2022r. w Szkole Podstawowej nr 17 w Płocku odbył się konkurs wiedzy prozdrowotnej pt. ,, Weź swoje zdrowie w swoje ręce”. Rywalizowało ze sobą 26 uczniów z klas trzecich z 12 szkół. Uczniowie naszej szkoły wypadli w konkursie znakomicie. Piotr Woźnicki zajął II miejsce, a Marcel Śmigrocki wyróżnienie. GRATULUJEMY!!!

• Zielona szkoła w Karpaczu

• Nowa galeria Zielona szkoła w Karpaczu została dodana do albumu fotograficznego

W dniach 23 - 28.05.2022 uczniowie klasy II i klasy V wraz z wychowawcami i opiekunami przebywali na zielonej szkole w Karpaczu.

W czasie pobytu dzieci zwiedziły Karpacz a w nim Świątynię Wang, Hutę Szkła w Szklarskiej Porębie oraz Miasteczko Western City. Duże wrażenie wywarł na uczniach krajobraz górski, który mogli podziwiać podczas pieszej wycieczki grzbietem Karkonoszy do Kotła Małego Stawu oraz nad Wodospadem Szklarki. Niezapomnianych wrażeń dostarczył wszystkim pobyt w Skalnym Mieście w Czechach, gdzie mogliśmy podziwiać fascynujące formy skalne. Na popołudniowych zajęciach uczniowie realizowali podstawę programową z matematyki, geografii, informatyki. Odbyły się również zajęcia z zakresu profilaktyki i pierwszej pomocy. Wieczorami dzieci się integrowały podczas dyskotek i wspólnych zabaw.

Mimo, że pogoda była „w kratkę” z zielonej szkoły uczniowie wrócili bardzo zadowoleni.