• Wycieczka do Sochaczewa

• Nowa galeria Wycieczka do Sochaczewa została dodana do albumu fotograficznego

Dnia 22 maja klasa I i II wzięła udział w wycieczce do Sochaczewa. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Kolei Wąskotorowej, gdzie znajduje się Skansen Lokomotyw. Wszyscy oglądali różne drezyny i parowozy, a do kilku można było wejść i zobaczyć jak wyglądały dawne pociągi od środka.

Następnie na dzieci czekała kolejna atrakcja – przejazd zabytkową kolejką wąskotorową do Wilcz Tułowskich. Po dotarciu na miejsce uczniowie udali się na spacer po Puszczy Kampinowskiej. Podczas spaceru mogli zobaczyć okazy przyrody i dowiedzieć się o zwierzętach tam żyjących.

Po spacerze nadszedł czas na posiłek. W Osadzie Puszczańskiej zorganizowano dla dzieci ognisko połaczone z pieczeniem kiełbasek.

Podczas całej wycieczki była piękna, słoneczna pogoda. Wszyscy zadowoleni, w radosnych nastrojach wrócili z tej wyjątkowej wyprawy.

• Zielona szkoła w Jantarze

• Nowa galeria Zielona szkoła w Jantarze została dodana do albumu fotograficznego

W dniach 15-19 maja uczniowie klasy III, IV i VI wyjechali na Zieloną Szkołę nad polskie morze.

Miejscem zakwaterowania był Jantar. W czasie pobytu dzieci odwiedziły Trójmiasto, gdzie zwiedziły żaglowiec Dar Pomorza, Akwarium Gdyńskie oraz Stare Miasto w Gdańsku.

Będąc tak blisko Fromborka, nie mogli go ominąć, tym bardziej, że rok 2023 jest rokiem Mikołaja Kopernika. W czasie zajęć w Muzeum Mikołaja Kopernika dzieci poznały życiorys i pracę naukowca. Uczestniczyły też w zajęciach edukacyjnych w planetarium.

Zwiedziły też Katedrę Fromborską, gdzie pochowany jest ten wybitny astronom. Dzieci wysłuchały na koniec pięknego koncertu organowego.

Uwieńczeniem pobytu był „chrzest” dzieci, które po raz pierwszy wyjechały na Zieloną Szkołę. Najstarsi uczniowie przygotowali na plaży zabawy i zadania dla koleżanek i kolegów.

W drodze powrotnej zwiedziły największy z zachowanych zamków w Europie – Zamek Krzyżacki w Malborku.

• Piknik Europejski

• Nowa galeria Piknik Europejski została dodana do albumu fotograficznego

W sobotę 13 maja nasza szkoła wzięła udział w XXIV Pikniku Europejskim, który jest organizowany co roku na Rynku Starego Miasta w Płocku. W tym roku wylosowaliśmy Stany Zjednoczone. Przygotowaliśmy informacje o tym państwie oraz o mieście partnerskim Płocka, Fort Wayne. Dzieci odwiedzające nasze stoisko mogły uczestniczyć w różnych zajęciach plastycznych i technicznych. W tym samym czasie na scenie odbywały się występy artystyczne dzieci z płockich przedszkoli i szkół podstawowych. Podczas pikniku było bardzo radośnie, kolorowo i wyjątkowo.

• Nowa galeria Wycieczka do Warszawy została dodana do albumu fotograficznego

26.04.2023 r. klasy V, VI i VII uczestniczyły w wycieczce do Warszawy.

Uczniowie podziwiali panoramę miasta z tarasu widokowego na 30 piętrze Pałacu Kultury i Nauki, poznawali przeszłość Ziemi w Muzeum Ewolucji oraz doskonalili formę fizyczną w Parku Trampolin.

• Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

• Nowa galeria Obchody Święta Konstytucji 3 Maja została dodana do albumu fotograficznego

3 mają delegacja nauczycieli i uczniów naszej szkoły uczestniczyła w uroczystych obchodach z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Mają. Uczennice klasy V Julia Ambroziak i Karolina Frankowska oraz uczeń klasy ll Mateusz Ambroziak złożyli kwiaty na płycie Nieznanego Żołnierza.

• Akademia - 3 Maja

• Nowa galeria Akademia - 3 Maja została dodana do albumu fotograficznego

Narodowe Święto Trzeciego Maja

28 kwietnia, tuż przed Świętem Narodowym Trzeciego Maja  w naszej szkole odbyła się akademia. Dzieci  przedstawiły rys historyczny, śpiewały pieśni partiotyczne i zaprezentowały układ taneczny.