• Noc w szkole

• Nowa galeria Noc w szkole została dodana do albumu fotograficznego

Z piątku na sobotę, z dnia 29 na 30 września, uczniowie z naszej szkoły pod opieką nauczycieli spędzili noc w szkole. Program przewidywał przede wszystkim integrację uczestników podczas różnego rodzaju zabaw i gier.

Po przyjściu do sali gimnastycznej każdy przygotował sobie miejsce do spania. Potem przyszła pora na karaoke, gry komputerowe FIFA, wspólne tańce dzieci z klas młodszych pod kierunkiem uczennic z klasy VIII. W trakcie każda klasa posilała się kiełbaskami pieczonymi na ognisku. Po zakończeniu wszystkich zabaw odbyła się projekcja filmu.

Rano zaspani uczestnicy zaczęli zbierać swoje rzeczy i o godzinie siódmej samodzielnie, bądź odbierani przez rodziców opuszczali szkołę.

• Bezpieczna droga do szkoły ze Strażą Miejską

• Nowa galeria Bezpieczna droga do szkoły ze Strażą Miejską została dodana do albumu fotograficznego

18 września uczniowie klas I-III w ramach projektu "Bezpieczna droga do szkoły" spotkali się z przedstawicielami Straży Miejskiej w Płocku. W czasie spotkania dzieci zdobyły i utrwalały wiedzę z zakresu bezpiecznego korzystania z przejść dla pieszych z sygnalizacją i bez sygnalizacji świetlnej oraz podstawowych znaków drogowych. Ważnych elementem spotkania było również znaczenie odblasków w codziennym ubiorze uczniów w drodze do szkoły. Goście omawiali także inne sytuacje niebezpieczne dla uczniów oraz zachowanie podczas spotkania z nieznajomym. Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali kolorowanki.