• Dzień w piżamie

• Nowa galeria Dzień w piżamie została dodana do albumu fotograficznego

Dzień Piżamy w szkole,  przedszkolu czy miejscu pracy to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię.

Dlaczego piżama? – Ponieważ to standardowe ubranie chorych dzieci. To co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie. Nie myślimy o zdrowiu, kiedy jesteśmy zdrowi. Ale jak cenne jest zdrowie poznajemy dopiero w chorobie. Zdrowie, to nie tylko zdrowa dieta, to zdrowe zachowanie, zdrowe myślenie, to dobre relacje z rówieśnikami, to równowaga między zabawą, a obowiązkami. To poznanie siebie i swojego miejsca w otaczającym świecie.

To odpowiedzialność i dbanie o siebie, bliskich, ekologię.

Akcja Dzień Piżamy rozpoczyna się każdego roku we wrześniu. Dlaczego wrzesień? Wrzesień to Światowy Miesiąc Świadomości Nowotworów Wieku Dziecięcego. Co prawda jest już październik, ale my właśnie dziś- 10 października obchodzimy Dzień W Piżamie w naszej szkole. Akcja ta jest bowiem bezterminowa. Każdy dzień, miesiąc, pora roku jest odpowiednia żeby zacząć pomagać, a przede wszystkim dostrzec cierpienie innych, których niestety wokół nas nie brakuje.